Мілкіленд

Переробка молока, виробництво та продаж молочних продуктів
13320

«Мілкіленд-Україна» — член міжнародної групи компаній «Мілкіленд Н.В.», один з найбільших переробників молока, виробників та експортерів молочної продукції в Україні.

Земельний банк — 12 тис. га.

Топ 100 латифундистів України

Регіони діяльності: Чернігівська, Хмельницька, Львівська, Сумська, Полтавська та Дніпропетровська області.

На ринку «Мілкіленд-Україна» представлена ​​торговими марками: «Добряна», «Коляда», «Роменська», LatteR, Milkiland, «Кринка».

Група компаній «Мілкіленд» контролюється казахськими, польськими та іншими європейськими, американськими, а також українськими інвесторами через публічну холдингову компанію групи Milkiland NV, акції якої обертаються на Варшавській фондовій біржі з грудня 2010 р. Операції групи на ринках країн СНД та ЄС контролюються її дочірніми компаніями в Україні, Росії та Польщі.

«Мілкіленд-Україна» — член Національної асоціації молочників України «Укрмолпром».

Основний бенефіціар — Анатолій Юркевич.

Генеральний директор — Костянтин Лапцов.

Профіль бізнесу «Мілкіленд-Україна»

Виробництво, переробка, продаж молока та молочної продукції

Компанія управляє 10 молокопереробними заводами, розташованими у 6 областях України.

«Мілкіленд» виготовляє практично весь асортимент молочних продуктів — цільномолочну продукцію, сири, олію, а також різні види сухого молока.

Молочне тваринництво

У структурі компанії також працює філія «Мілкіленд-Агро», що складається з 14 сільськогосподарських підприємств. Ці сільськогосподарські підприємства спеціалізуються на молочному тваринництві та виробництві зернових культур.

Поголів'я молочної ВРХ становить 2,6 тис. голів.

Рослинництво

Профільні культури — кормові культури для тваринницьких комплексів.

 «Мілкіленд» у Росії та Польщі

Бізнес групи в Росії контролюється через дочірню компанію «Мілкіленд РУ» та «Останкінський молочний комбінат». «Останкінський молочний комбінат» входить у трійку провідних виробників молочної продукції на ринку м. Москви — найбільшому локальному ринку СНД. «Мілкіленд РУ» забезпечує дистрибуцію сирів групи в Росії та розвиток власного виробництва цієї продукції на підприємстві «Рильський сировар» у Курській області.

З 2012 р. група також веде молочний бізнес у ЄС на своєму сироробному заводі «Островія» у Мазовецькому воєводстві Польщі.

 Фінанси

Кредити

2012 р. — кредит від Royal Bank of Scotland, UniCredit International та Raiffeissen Bank International Group у розмірі понад $100 млн для виплати вже взятого кредиту в українських банків ($35 млн) та на загальні корпоративні потреби.

2014 р. — кредитне фінансування від Credit Agricole Bank у розмірі $15 млн.

У 2014 р. «Мілкіленд» розпочав переговори з банками-учасниками синдикату щодо реструктуризації кредиту. Наприкінці 2015 р. та на початку 2016 р. Bank Pekao (Польща) ініціював судовий розгляд кредитного договору з «Мілкіленд ЄС» на €2,5 млн. Банк прагнув отримати формальний контроль над закладеним активом — польським заводом Ostrowia.

4 липня 2016 р. Credit Agricole Bank підписав доповнення до угоди про кредитну лінію з дочірнім підприємством «Мілкіленд-Україна» та 3 аграрними дочірніми компаніями групи про реструктуризацію боргових зобов'язань на загальну суму $14,456 млн (€13,1 млн); термін погашення продовжується до 30 червня 2019 р. У 2017 р. «Мілкіленд» за рахунок продажу двох підприємств — «Іскра» (у листопаді 2016 р.) та «Успіх-Мена» (у лютому 2017 р.) — виконала умови договору про реструктуризації з Credit Agricole Bank.

У 2017 р. консалтингова фірма «Прометей» досягла угоди щодо реструктуризації заборгованості перед «ОТП Банком» на $3,85 млн; термін погашення заборгованості продовжено на 7 років до 30 червня 2024 р., відсоткову ставку — знижено.

Також торговий дім Milkiland EU та трейдерська компанія UA Trade досягли угоди з польським Pekao Bank про реструктуризацію заборгованості на €1,8 млн, основний борг погашатиметься щомісячними платежами. А між «Мілкіленд» та «Першим Українським Міжнародним Банком» (ПУМБ) 29 вересня 2017 р. підписано додаткову угоду до кредитної угоди про реструктуризацію заборгованості.

Фінансові результати

За 2017 р. чистий збиток становив €7,35 млн (-5,3 рази), операційний прибуток — €590 тис. (операційний збиток — €5,5 млн), EBITDA — €10,28 млн (+1,9 рази), валовий прибуток — €23,69 млн (+12,2%), виручка — €140,41 млн (-4,3%).

За 2018 р. чистий збиток склав €20,09 млн (+2,73 рази), операційний збиток — €10,12 млн (операційний прибуток у 2017 р. — €588 тис.), EBITDA — €0,1 млн ( -79%), валовий прибуток — €19,51 млн (-17,67%), дохід — €132,59 млн (-5,6%).

За I квартал 2019 р. чистий збиток становив €3,7 млн ​​(+54,17%), операційний збиток — €1,8 млн, EBITDA — €2,1 млн (-94,12%), виторг — €29 ,5 млн (-2%).

«Мілкіленд-Україна» в рейтингах

2015 р. — третє місце у рейтингу ТОП-5 експортерів сиру з України.

2018 р. — друге місце у ТОП-5 експортерів вершкового масла.

 Історія розвитку «Мілкіленд»

1994 р. —засновано «Мілкіленд».

1997-2001 рр. — придбано п'ять невеликих молокозаводів та молокозавод у Сумах. Сформовано команду топменеджерів після приходу до компанії В'ячеслава Рекова та Ольги Юркевич.

2002 р. — початок торгівлі сиром. До невеликого заводу із виробництва сирів «Лактіс» було придбано завод із виробництва сирів у Мене.

2003-2005 рр. — відбувається розширення торгівлі цільномолочною продукцією, придбано Конотопський молочний завод та Львівський молочний комбінат. Придбано завод із виробництва сухого молока у Ромнах для того, щоб збалансувати бізнес-модель групи.

2007 р. — компанія продовжує розвиток сегменту цільномолочної продукції: придбано Чернігівський молокозавод та «Агролайт». Також створено перше фермерське партнерство.

2008 р. — придбано «Останкінський молочний комбінат» у м. Москва.

2009-2010 рр. — компанія провела глобальну фінансову та організаційну реструктуризацію з метою продовження розвитку «Мілкіленд» як міжнародної групи компаній. Проведено оптимізацію портфеля брендів.

 2011-2012 рр. — створено структуру управління міжнародним бізнесом групи. Також створено дочірню компанію «Мілкіленд-Агро» для контролю над агрофірмами, придбаними для розвитку власного виробництва молока. Створено дочірню компанію «Мілкіленд-Інтермаркет», відповідальну за вихід на нові ринки, роботу на міжнародних біржових ринках молочної продукції. Компанія придбала перший актив ЄС: сироробний завод «Островія» в Республіці Польща. Створено компанію «Мілкіленд ЄС» для управління операціями групи у Польщі та інших країнах ЄС. Надано підтримку руху розвитку молочних кооперативів в Україні — партнерському сільськогосподарському виробничому кооперативу «Молоко-Країна».

2013 р. — запущено першу чергу сучасної молочної ферми «Красносільська» на 1,6 тис. голів корів молочного стада, завершено реконструкцію сироробного заводу «Островія», розпочато продаж його сирів та іншої молочної продукції на ринках Польщі та країн ЄС, відкрито експортні поставки в Україна. Проведено ребрендинг молочної продукції Останкінського молочного комбінату. У грудні «Мілкіленд-Україна» поставилапершу партію сиру до Туркменістану в рамках контракту, підписаного в листопаді.

2014 р. — Россільгоспнагляд з 1 квітня ввів посилений контроль за продукцією філії «Славутський маслоробний комбінат» «Прометей», сумніваючись у її безпеці (у продукції було виявлено перевищення кількості мезофільних аеробних та факультативно-анаеробних мікроорганізмів), а з червня — за продукцію «Миргородського сироробного комбінату» (виявлення в сирах антибіотиків тетрациклінової групи). Крім того, Россільгоспнагляд запровадив тимчасові обмеження на постачання продукції філії Роменського молочного комбінату «Рось». У липні відомство зняло обмеження на постачання молочної продукції «Миргородського сироварного комбінату», а у серпні «Мілкіленд-Україна» призупинила роботу цього комбінату.

2015 р. — «Останкінський молочний комбінат», який є закладеним за кредитом російським активом, виставлено на продаж. Актив пропонує UniCredit Bank. Наприкінці року Bank Pekao (Польща) ініціював судовий розгляд за кредитною угодою з «Мілкіленд ЄС» на €2,5 млн.

2016 р. — «Роменський молочний комбінат» та «Мінський сир» увійшли до списку компаній, які можуть експортувати до ЄС. «Мілкіленд» у I кварталі зареєстрував у Польщі дочірню компанію UA TRADE Sp.zo.o., у Панамі — компанію Newholm Systems S.A. та компанію Agrointer Corporation. У липні «Мілкіленд-Україна» за сприяння «Мілкіленд-Інтермаркет» уклала перший контракт і розпочала постачання сухих молочних продуктів до КНР. Credit Agricole Bank 4 липня реструктуризував кредит «Мілкіленду».

2017 р. — «Екопрод» (Волноваха, Донецька область) купила акції сільгоспвиробника «Іскра» (с. Басівка, Сумська область) у компанії «Мілкіленд Агро» (с. Антонів, Київська область). «Мілкіленд» виконала умови договору про реструктуризацію з Credit Agricole Bank. Також досягнуто згоди про реструктуризацію заборгованості перед «ОТП Банком». «Банк «Відродження» 28 березня подав клопотання до Арбітражного суду Москви про банкрутство щодо «Останкінського молочного комбінату».

2018 р. — «Мілкіленд-Україна» за підтримки «Мілкіленд Інтермаркет» уклала перший контракт і почала постачання вершкового масла до КНР. 5 жовтня Господарський суд м. Києва відкрив судове провадження проти підприємства «Рось».

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Ольга Юркевич
Юркевич Ольга Федоровна
Главный производственный директор компании
Кураев Владислав Петрович
Директор цепи поставок холдинга
Ржавичев Виктор Анатольевич
Генеральный директор

Контакти

Діяльність

Молочні продукти