ТОП-5 виробників м'яса птиці в Європі

Чи знали ви, що 46% спожитого за рік українцями м'яса припадає на курятину? А у світі третина споживачів надає перевагу м'ясу птиці? І це не дивно, адже співвідношення «ціна-якість‎»‎ та споживчі властивості цього виду м'яса якісно вирізняють його з поміж інших. Традиційно, трійку лідерів виробників курятини очолюють такі країни як США, Бразилія та Китай.

Latifundist.com зібрав рейтинг головних компаній виробників м'яса птиці в Європі. Спойлер: в рейтинг потрапила українська компанія.

Рейтинг складено за даними WATTPountry International. В жовтневому номері журнал зібрав ТОП-50 світових виробників м'яса птиці. Ми відібрали з них першу п'ятірку європейських виробників. 

Найменування
млн/голів
1
Lambert Dodard Chancereul
Докладніше ...
578,5
Виробництво птиці, млн/голів: 578,5

Країна: Франція

Про компанію: Французька LDC, заснована у 1968 р., є найбільшим виробником бройлерів у Європі. Компанія виробляє 578,5 млн голів курей щороку, а також займається виробництвом свинини, яловичини, кролятини та зернових культур. Компанія має 22 тис. співробітників та 86 виробничих майданчиків у Франції, Іспанії та Польщі.

На продаж м'яса птиці LDC на внутрішньому ринку припадає близько 60% обороту, тоді як на закордонні операції — понад 8%. Експорт становить понад 10% обороту.

2
МХП‎
Докладніше ...
478
Виробництво птиці, млн/голів: 478

Країна: Україна

Про компанію: МХП‎‎ охоплює близько 35% українського ринку курятини та більше ніж 55% українського промислового виробництва курятини. ТМ «Наша Ряба» — один із найбільш відомих і сильних продуктових брендів в Україні. 100% курятини виробляється і переробляється на підприємствах МХП. Агрохолдинг за підсумком 9 місяців 2021 р. отримав $377 млн чистого прибутку.

Компанія другий рік поспіль завойовує срібло за обсягами виробництва курей-бройлерів у Європі. Боротьбу за першість МХП та LDC ведуть не тільки за обсягами виробництва, а й за компанії. Так, у 2018 році французька група LDC і український агрохолдинг МХП одночасно вели перемовини щодо купівлі французької компанії з переробки харчових продуктів Doux.

Плани: Компанія планує за 10-15 років перейти від виробництва сировини до виробництва їжі. Крім того, існує можливість розвитку напрямків, які вважають альтернативними: веганські, без лактози, без глютену.

«Ready to cook буде дуже мало. Ready to eat — багато. Завдання на найближчі 10–15 років — здійснити глобальний перехід із виробника сировини у виробника їжі‎», — сказав власник холдингу Юрій Косюк в інтерв'ю Forbes.ua.

3
Plukon Food Group
Докладніше ...
468
Виробництво птиці, млн/голів: 468

Країна: Нідерланди

Про компанію: Plukon Food Group є одним з найбільших гравців на європейському ринку птахівництва. Food Group управляє 11 підприємствами з переробки птиці та 7 заводами з переробки та пакування в Нідерландах, Німеччині, Бельгії, Франції та Польщі, де щотижня забивається та переробляється 9 млн курей. Компанія обслуговує ринки роздрібної торгівлі та громадського харчування з широким вибором курячих продуктів, у тому числі свіжих продуктів, таких як куряче філе, курка на кістці, попередньо приготована курка та ін.

4
Gruppo Veronesi
Докладніше ...
350
Виробництво птиці, млн/голів: 350

Країна: Італія

Про компанію: Італійська Veronesi Group, власник компанії Agricola Italiana Alimentare, щорічно 350 млн бройлерів.

Крім виробництва курятини, компанія займається виробництвом яєць, кролятини, свинини та яловичини, а також кормів та в'яленого м'яса. У компанії працює понад 8,4 тис. співробітників, і все виробництво зосереджено на її внутрішньому ринку.

5
PHW Group
Докладніше ...
350
Виробництво птиці, млн/голів: 350

Країна: Німеччина

Про компанію: PHW, яка щорічно виробляє 350 млн бройлерів, є найбільшим виробником м'яса птиці в Німеччині та власником торгової марки Weisenhof, що виробляє курей, індичку та качок. Компанія займає четверту позицію у європейському рейтингу.

Компанія, в якій працює близько 7 тис. співробітників, також охоплює сектори кормів для тварин, харчування людей та охорони здоров'я, до якої входять 35 незалежних фірм.

Виконано за допомогоюDisqus