ТОП аграрних кадрових змін у 2021 році

У 2021 році відбулися кадрові ротації у вищому керівництві міжнародних агрокомпаній. Зміни торкнулися і їхніх українських підрозділів. Так, нові генеральні директори з'явилися в «MAS Seeds Україна», Titan Machinery Ukraine, «Цеппелін Україна» та «Ґудвеллі Україна». В «Українській зерновій асоціації» (УЗА) вдруге поспіль на посаду президента було обрано Миколу Горбачьова. Вперше Україна головує у Міжнародній раді по зерну (IGC). Хто із українських політиків її очолив, які кадрові перипетії відбувалися упродовж року в Danone, якою посадою здивувала в кінці року Ольга Трофімцева та хто пішов із корпоративного бізнесу у власний стартап?

Січень 2021


Ерік Хансотія

Куди: AGCO
Посада: Президент і генеральний директор

На посаду президента та генерального директора корпорації AGCO Ерік Хансотія призначений з січня 2021 р. У корпорації працює з 2013 р. Починав з посади старшого віцепрезидента. З січня 2019 р. і до нового призначення працював операційним директором.
«За останні 7 років Ерік зробив значний внесок у розвиток AGCO. Він очолював компанію, справляючись з унікальними викликами, пов'язаними з COVID-19. Його сильний характер і стратегічний погляд на майбутні тенденції в світовому сільському господарстві, а також багатий досвід роботи дозволять AGCO успішно задовольняти мінливі потреби наших клієнтів», — прокоментував призначення експрезидент й ексгенеральний директор AGCO Мартін Ріхенхаген.


Скотт Вайн

Куди: CNH Industrial
Посада: Генеральний директор

З 4 січня 2021 р. Скотт Вайн займає посаду генерального директора CNH Industrial. До свого приходу в холдинг був головою та генеральним директором Polaris Inc. — виробника позашляховиків, електромобілів, мотоциклів та човнів. З 2003 до 2007 рр. обіймав посади президента в Jacobs Vehicle Systems (виробник гальмівних систем для вантажівок) та Veeder-Root компанії Danaher.

Скотт Вайн має ступінь бакалавра Військово-морської академії США та ступінь МВА, який отримав в Університеті Меріленду. Він входить до складу правління US Bancorp і Фонду Військово-морської академії США.


Валентин Шаповалов

Куди: «СП «Південна Аграрно-Експортна Компанія» (ПАЕК)
Посада: Генеральний директор

На посаду генерального директора «СП «Південна Аграрно-Експортна Компанія» (ПАЕК) Валентин Шаповалов призначений у січні 2021 р. Раніше цю посаду обіймав Юрій Кормишкін. Він залишається власником компанії, однак тепер у його обов'язки входить затвердження стратегічних планів, залученням інвестиційних потоків та пошук нових напрямків діяльності.

Лютий 2021


Ігор Богданов

Куди: A.G.R. Group
Посада: Член правління з питань інформаційних технологій

У лютому Ігоря Богданова призначено членом правління з питань інформаційних технологій A.G.R. Group. Він відповідає за розвиток інноваційних технологій та автоматизацію всіх виробничих процесів в агрохолдингу. До сфери його компетенції тепер входять автоматизація виробництва, систем обліку, моніторингу техніки та обліку агрооперацій, ведення та аналіз земельного банку, впровадження інноваційних технологій та елементів точного землеробства.


Микола Горбачьов

Куди: «Українська зернова асоціація» (УЗА)
Посада: Президент

Микола Горбачьов вдруге очолив «Українську зернову асоціацію» (УЗА). 16 лютого на засіданні Ради Директорів учасники підтримали його кандидатуру одноголосно.

«Вдячний всім за таку високу довіру та оцінку моєї роботи на посаді президента УЗА, як і за постійну підтримку. Буду й надалі разом з вами продовжувати працювати задля розвитку аграрного сектору України, рухати його до нових рекордів та досягнень, відстоювати рівні та чесні правила гри та закріплення статусу України як «житниці світу», — прокоментував своє обрання Микола Горбачьов.
Він має понад 25 років досвіду роботи в аграрному ринку України. У лютому 2017 р. вперше очолив УЗА. Паралельно з роботою в асоціації займає позицію директора в торговій компанії «Нью Ворлд Грейн Юкрейн» (Soufflet Group).

Агровтрати лютого 2021
Майкл Стерн

Звідки: Bayer Crop Science, The Climate Corporation
Посада: Голова

У лютому Майкл Стерн пішов з посади голови Bayer Crop Science і The Climate Corporation.

Раніше він був генеральним директором Climate Corporation та членом виконавчої групи Monsanto. До своєї посади в Climate Corporation очолював підрозділ Monsanto Row Crop Business у Північній та Південній Америці, де відповідав за виробництво кукурудзи, сої, бавовни, спеціальних культур, ліцензування та захист рослин у регіонах.

Березень 2021


Крістіан Телл

Куди: «BASF Україна»
Посада: Директор агродепартаменту

З 1 березня 2021 р. Крістіан Телл обійняв посаду директора департаменту BASF Agricultural Solutions в Україні, Молдові та країнах Кавказу. До свого призначення очолював відділ BASF Agricultural Solutions в Австрії та Швейцарії. У 2016-2019 рр. був начальником відділу маркетингу департаменту Agricultural Solutions в Україні, Молдові та країнах Кавказу. Загалом є співробітником компанії BASF понад 18 років.
«Маючи досвід роботи в Латинській Америці, Іспанії, Німеччині, Австрії та Швейцарії, із задоволенням перенесу свої напрацювання, знання та досягнення в Україну. Ділитимуся з аграріями практичною інформацією, долучатимуся до інноваційних проєктів — усе, щоб допомогти українському бізнесу отримувати ще кращі результати своєї діяльності», — наголосив Крістіан Телл.


Жиль Шнепп

Куди: Danone
Посада: Голова ради директорів

У березні новим головою Ради директорів Danone призначено Жиля Шнеппа. У 2018-2020 рр. він обіймав посаду голови ради директорів Legrand.

«Для мене велика честь бути головою правління компанії Danone в цей важливий для неї час. Я поважаю історію компанії Danone та її внесок у розвиток суспільства завдяки її провідним світовим виробникам здорової їжі та напоїв, а також її прихильності до принципів сталого розвитку. Пріоритетом ради директорів зараз є перехід до досконалішого управління. Це означає прискорення процесу найму нового генерального директора, тоді як Вероніка та Шейн продовжують керувати бізнесом у цей період», — прокоментував своє призначення Жиль Шнепп.
Нагадаємо, нового гендиректора призначили у вересні 2021 р. До цього часу бізнесом керували Вероніка Пенхіенаті-Босетту (головна виконавча директорка з міжнародних справ) та Шейн Грант (головний виконавчий директор в Північній Америці).

Агровтрати березня 2021
Ромен Дестйо

Звідки: «MAS Seeds Україна»
Посада: Генеральний директор

На позиції генерального директора компанії «MAS Seeds Україна» Ромен Дестйо працював з жовтня 2013 р. У березні 2021 р. стало відомо, що він залишив цю посаду.

Свій професійний шлях в Україні Ромен Дестьйо розпочинав у компанії AgroGeneration. Тут займався проєктами з впровадження Big data, Farm-менеджменту та елементів точного землеробства. Після цього перейшов до компанії «MAS Seeds Україна» (тоді «Maіsadour Semences Україна»). Під його керівництвом компанія реорганізувала філіальну мережу, наростила в 3-4 рази продажі насіння соняшнику, а потім збільшила продажі насіння кукурудзи. В інтерв'ю Ромен розповідав, що завдяки досвіду української команди якість насіння, яке виробляє «MAS Seeds Україна», вища за якість насіння, виробленого в Європі.
Володимир Жмак

Звідки: Укрзалізниця
Посада: Голова правління

17 березня з посади голови правління Укрзалізниці пішов Володимир Жмак. Напередодні його відставку одноголосно підтримала наглядова рада Укрзалізниці. Нагадаємо, на цій посаді він працював із серпня 2020 р. Раніше був членом наглядової ради аеропорту «Бориспіль». У 2015-2016 рр. працював першим заступником голови Одеської ОДА.
Еммануель Фабер

Звідки: Danone
Посада: Генеральний директор, голова ради директорів

У березні з посади генерального директора, голови ради директорів Danone пішов Еммануель Фабер. У компанії працював з 1997 р., а з 2014 р. був генеральним директором.

Квітень 2021


Сергій Тимошенко

Куди: «MAS Seeds Україна»
Посада: Генеральний директор

На позицію генерального директора компанії «MAS Seeds Україна» Сергій Тимошенко був призначений 19 квітня.

Свою кар'єру розпочинав у компанії Syngenta у 2002 р., де до початку 2019 р. пройшов шлях від менеджера з розвитку продуктів до керівника напряму олійних культур та керівника з розробки нових рішень щодо соняшнику для східноєвропейських країн.

З січня до липня 2019 р. працював на посаді комерційного директора в компанії «УКРОЛІЯ». З серпня 2019 р. до квітня 2021 р. — на позиціях директора з розвитку та директора з маркетингу в компанії Lidea.


Пол Лефгрен

Куди: DeLaval
Посада: Президент і генеральний директор

На посаду генерального директора DeLaval Пол Лефгрен був призначений 1 квітня. У компанії він працює з 2012 р., а з 2016 р. обіймав посаду виконавчого віцепрезидента регіону Європа, Близький Схід та Африка.

DeLaval — шведська компанія, заснована в 1883 р. Вона є провідним виробником обладнання для автоматизації процесів доїння, кормороздачі та інших технологічних процесів молочних ферм.


Олександр Кисельов

Куди: «PepsiСo Україна»‎
Посада: Генеральний менеджер та старший директор

У квітні на посаду генерального менеджера та старшого директора «PepsiСo Україна» призначено Олександра Кисельова. У PepsiСo він працює з 2015 р. До свого призначення керував підрозділом компанії у Центральній Азії. За словами Олександра Кисельова, на новій посаді він відповідатиме за прискорене зростання бізнесу компанії, забезпечення лідерства на ринку, подальше професійне зростання української команди, реалізацію програми PepsiCo зі сталого розвитку бізнесу.


Мартін фон Хойнінген-Хуен

Куди: Claas
Посада: Керівник світового тракторного підрозділу

1 квітня Мартін фон Хойнінген-Хуен увійшов до складу керівництва групи Class та очолив напрямок виробництва тракторів бренду у всьому світі.

Після того, як отримав вищу освіту за спеціальністю «Машинобудування» і докторський ступінь, Мартін фон Хойнінген-Хуен почав працювати консультантом з питань управління та менеджменту проєктів у McKinsey & Company в Штутгарті.
З 2004 р. до 2008 р. працював у Freudenberg Group. У 2009 р. перейшов у John Deere як менеджер з розвитку, відповідальний за серію тракторів 6B і 6D/E у всьому світі. У 2014 р. став директором заводу, а потім — єдиним керуючим директором машинобудівного заводу Kemper, що належить John Deere.

Травень 2021


Тарас Висоцький

Куди: Міністерство аграрної політики та продовольства України.
Посада: Перший заступник міністра

На посаду першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького призначено 26 травня постановою Кабміну. До призначення він обіймав посаду заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. У сферу його компетенції входили питання розподілу державної підтримки аграріям.


Світлана Собіпан

Куди: «‎Володимир-Волинська птахофабрика»‎
Посада: Голова наглядової ради

На посаду голови наглядової ради «Володимир-Волинської птахофабрики» Світлана Собіпан була призначена в кінці травня. На підприємстві працює з 2010 р. За цей період вона пройшла кар'єрний шлях від менеджерки зі збуту до комерційної директорки птахофабрики.

Агровтрати травня 2021
Аліна Сич

Звідки: «Володимир-Волинська птахофабрика»
Посада: Голова наглядової ради

З посади голови наглядової ради «Володимир-Волинської птахофабрики» Аліна Сич пішла 19 травня. З 2013 р. до 2020 р. вона була генеральною директоркою підприємства, а з 2020 р. — головою наглядової ради.

Наразі Аліна Сич займається власним стартапом — пекарнею «Родинні хлібні традиції». Пекарня знаходиться в с. Фалемичі, що на Волині. Хліб випікається на дровах за класичними і стародавніми родинними рецептами.
Ігор Петрашко

Звідки: Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства
Посада: Міністр

Ігоря Петрашка відправили у відставку з посади міністра Мінекономіки 18 травня на позачерговому засіданні Верховної Ради. За його звільнення проголосувало 280 народних депутатів. Посаду міністра він обіймав з 17 березня 2020 р. У період з 2013 до 2020 рр. працював заступником генерального директора в агрохолдингу Ukrlandfarming.

Червень 2021


Дмитро Кобзаренко

Куди: «Завод Кобзаренка»
Посада: Виконуючий обов'язки директора

Після смерті Анатолія Кобзаренка у травні 2021 р. на посаду виконуючого обов'язки директора «Заводу Кобзаренка» було призначено Дмитра Кобзаренка. У 2016 р. він закінчив НТУУ КПІ за спеціальністю «Інженер-машинобудівник». Навчався в магістратурі університету ім. Отто фон Геріке (Німеччина). Займав посаду продакш-директора «Заводу Кобзаренка».


Тарас Дзьоба

Куди: Міністерство аграрної політики та продовольства України
Посада: Заступник міністра з питань цифровізації

2 червня розпорядженням Кабміну на посаду заступника міністра аграрної політики з питань цифровізації було призначено Тараса Дзьобу. Він є співзасновником сервісу MeteoControl AI та засновником онлайн-платформи Agrifinance Online. Має досвід роботи в агросекторі, зокрема, працював на різних посадах у Cargill та «Бунге Україна».


Тарас Качка

Куди: Міжнародна рада по зерну (IGC)
Посада: Голова

Головою Міжнародної ради по зерну (IGC) протягом 2021/22 МР призначено заступника міністра економіки України Тараса Качку. Цю посаду він обійматиме з 1 липня 2021 р. до 30 червня 2022 р.

Нагадаємо, Україна приєдналася до IGS у 1998 р., а 6 липня 2010 р. стала її повноправним членом. Головувати в цій організації буде вперше. Членами Міжнародної ради по зерну є 56 країн.


Джейсон Штроббе

Куди: Väderstad Inc.
Посада: Генеральний директор

Джейсон Штроббе, віцепрезидент Väderstad з продажу та маркетингу в Північній Америці, у червні був також призначений керуючим директором американського офісу Vaderstad Inc. у Північній Дакоті (США).

Нагадаємо, у травні Väderstad оголосила про придбання компанії AGCO-Amity JV (AAJV). Вона знаходиться в Північній Дакоті та спеціалізується на виробництві культиваторів, дискових борон під брендами Wil-Rich та Wishek, а також сівалок Concord. Компанія увійшла до глобальної групи Väderstad під назвою Väderstad Inc.

Липень 2021


Володимир Кучма

Куди: «Всеукраїнська асоціація громад»
Посада: Директор

19 липня у Києві відбулися збори делегованих представників членів «Всеукраїнської асоціації громад», під час яких директором асоціації було обрано Володимира Кучму. З 2015 р. він є головою Кіптівської ОТГ на Чернігівщині (Козелецький район).


Іван Слободяник

Куди: «Всеукраїнська асоціація громад»
Посада: Виконавчий директор

Івана Слободяника 19 липня призначено на посаду виконавчого директора «Всеукраїнської асоціації громад». Він також очолює «Всеукраїнський Конгрес Фермерів» та «Агро-Продовольчу Раду».

«Діяльність ВАГ фокусується на сільських, селищних та міських громадах із сільським населенням, де 90% економічної основи становить саме агробізнес. Отже, спільні зусилля місцевого самоврядування та фермерів — це запорука успішного розвитку села», — написав на своїй сторінці в Facebook Іван Слободяник.

Агровтрати липня 2021
Ярослав Гордієнко

Звідки: MIMIER TRADE
Посада: Генеральний директор

Ярослав Гордієнко був звільнений з посади директора та члена Ради Правління трейдингової компанії MIMIER TRADE 31 липня. Лист із цією інформацією компанія розіслала своїм контрагентам. Зокрема, у листі було зазначено, що Ярослав Гордієнко підозрюється в шахрайстві.

Серпень 2021


Олександр Камишін

Куди: Укрзалізниця
Посада: Голова правління

11 серпня Кабмін призначив Олександра Камишіна новим тимчасовим виконуючим обов'язки голови правління Укрзалізниці (УЗ). А вже 25 жовтня 2021 р. його було обрано головою правління Укрзалізниці на строк до 31 грудня 2021 р. 23 грудня стало відомо, що повноваження Олександра Камишіна продовжили до 31 березня 2022 р.

З липня 2011 р. Олександр Камишін був видавцем агромедіахолдингу Latifundist Media. До цього він працював у KPMG на посаді аудитора (2006-2008), у фонді Dragon Capital та на посаді генерального директора KMZ Industries (2009-2012). З 2012 р. до 2019 р. Олександр був менеджером з інвестицій у SCM та членом Наглядової ради Portinvest.


Юлія Кір'янова

Куди: «Смарт-Холдинг»
Посада: Генеральна директорка

Генеральною директоркою «Смарт-Холдинг» (Україна) призначена Юлія Кір'янова, яка раніше обіймала посаду першої заступниці генерального директора, директорки з фінансів товариства.

У 1998 р. Юлія Кір'янова закінчила Національну академію управління при Президентові України (бакалавр фінансів). У 2008 р. отримала ступінь MBA в The Open University (Мілтон-Кейнс, Великобританія).
Працювала на різних позиціях у дочірньому банку ING Bank (The Netherlands) в Україні, менеджеркою казначейства компанії «Систем Кепітал Менеджмент», фінансовою директоркою «Девелопмент Констракшн Холдинг», фінансовою директоркою і першою заступницею генерального директора «Смарт-Холдингу».

Агровтрати серпня 2021
Віталій Коверник

Звідки: Corteva Agrisciencе
Посада: Комерційний директор

З особистих причин 9 серпня залишив посаду комерційного директора Corteva Agrisciencе Віталій Коверник. У команді «Corteva Agriscience Україна» він працював з 1 червня 2020 р. Зокрема, очолював команди з продажів насіння та ЗЗР, а також відповідав за роботу з ключовими клієнтами та розвиток бізнесу.
Іван Юрик

Звідки: Укрзалізниця
Посада: Виконуючий обов'язки голови правління

У червні Кабмін звільнив Івана Юрика з посади виконуючого обов'язки голови правління Укрзалізниці (УЗ). Цю посаду він займав з 16 квітня 2020 р.

Вересень 2021


Себастіан Шофо

Куди: Limagrain
Посада: Генеральний директор

Себастіан Шофо (Sébastien Chauffaut) став новим генеральним директором компанії Limagrain.

Себастіан Шофо має фінансову освіту. Свою кар'єру розпочинав у Deloitte Group. У 2006 р. він приєднався до компанії Group Roullier як адміністративний та фінансовий директор з агрохімічного підрозділу. З січня 2018 р. був головою правління Group Roullier.


Василь Коваленко

Куди: ДПЗКУ
Посада: Виконуючий обов'язки голови правління

Виконуючим обов'язки голови правління акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) Кабмін призначив Василя Коваленка. На цій посаді він змінив Андрія Власенка, який був звільнений наказом Міністерства економіки від 15 вересня. Василь Коваленко очолював корпорацію у період з травня до листопада 2020 р. З 2018 р. досі був заступником голови правління ДПЗКУ.


Хайко Крайзель

Куди: Titan Machinery Ukraine
Посада: Генеральний директор

З 1 вересня генеральним директором Titan Machinery Ukraine призначений Хайко Крайзель. Він має понад 20-річний досвід роботи в сферах стратегії і розвитку бізнесу, продажів і післяпродажного управління в промисловій галузі.

Раніше працював на ключових управлінських посадах у німецькій групі компаній Zeppelin Baumaschinen GmbH у Росії, Вірменії та Центральній Азії. З 2014 р. обіймав посаду генерального директора в Україні. У 2020 р. був обраний президентом Німецько-Української промислово-торговельної палати.


Баходир Шавкетов

Куди: «Цеппелін Україна»
Посада: Генеральний директор

Баходир Шавкетов призначений на посаду генерального директора «Цеппелін Україна» з 1 вересня. У Zeppelin Baumaschinen GmbH він працює з 2002 р. За цей час зробив міжнародну кар'єру — з позицій сервісного координатора, фахівця і потім менеджера з продажу запасних частин і сервісу в «Цеппелін Узбекистан» до менеджера з продажу техніки і керівника дивізіону будівельної техніки в «Цеппелін Україна». Останні 4 роки обіймав посаду регіонального директора Південного регіону в «Цеппелін Русланд».


Антуан де Сент-Аффрік

Куди: Danone
Посада: Генеральный директор

На посаду генерального директора Danone Антуан де Сент-Аффрік призначений з 15 вересня. З 2015 р. був генеральним директором швейцарської компанії з виробництва шоколаду та какао-продуктів Barry Callebau.

«Для мене велика честь і гордість приєднатися до компанії, яка завжди була для мене джерелом натхнення. Я захоплююся багатою спадщиною і новаторським духом Danone в усіх областях. Я вважаю, що Danone володіє значним потенціалом для того, щоб продовжувати формувати і вносити свій вклад в те, як люди харчуються і що п'ють у всьому світі, і я з нетерпінням чекаю можливості разом з усіма співробітниками, Виконавчим комітетом і Радою директорів написати нашу наступну главу розвитку і подальшого просування місії Danone», — прокоментував своє призначення Антуан де Сент-Аффрік.

Жовтень 2021


Чак Магро

Куди: Corteva Agriscience
Посада: Генеральний директор

1 листопада рада директорів Corteva Agriscience призначила Чака Магро новим генеральним директором. Також він увійде до ради директорів компанії.

Раніше Чак Магро обіймав посаду головного виконавчого директора Nutrien. На цій посаді працював з 2018 р. до квітня 2021 р. До цього протягом чотирьох років був президентом і головним виконавчим директором в Agrium, яка пізніше об'єдналася з компанією PotashCorp і стала Nutrien.


Олена Харитонова

Куди: «Верес»
Посада: Генеральна директорка

У жовтні новим генеральним директором «Верес» призначена Олена Харитонова. Раніше вона займала посаду виконавчої директорки в Natural Juice Holding (Узбекистан).

«Олена Харитонова має 24-річний досвід роботи на національному та міжнародному ринках в таких компаніях, яr Nestle Ukraine, Coca-Cola Україна, Ukrsibbank BNP Paribas (Україна), Beiersdorf (Україна і Німеччина), PZ Cussons (Нігерія)», — зазначили в компанії.
Олена Харитонова володіє широкою експертизою у питаннях трансформації бізнес-моделей, створенні стратегій просування нових брендів і перезапуску продуктових портфелів.


Микола Гапеєв

Куди: «Аскет Шиппінг»
Посада: СЕО

У жовтні компанія «Аскет Шиппінг» оголосила про розширення управлінської команди та введення посади СЕО, на яку призначили Миколу Гапеєва. Він сфокусується на операційному управлінні компанією.

«Одним із ключових завдань Миколи Гапеєва на новій посаді стане визначення стратегії подальшого активного розвитку компанії і нових, затребуваних ринком напрямків», — зазначила власниця «Аскет Шиппінг» Катерина Русіна.
Раніше Микола Гапеєв очолював напрям маркетингу суднобудівного заводу «Океан», працював виконавчим директором «Метал Стивідорінг Компані», а також має досвід розробки та реалізації інвестиційних проєктів для компаній «Бунге» (США) і COFCO (Китай).


Скотт Харріс

Куди: Case IH & Steyr CNH Industrial
Посада: Президент

У жовтні компанія Case IH оголосила, що Скотт Харріс, який обіймав посаду віцепрезидента північноамериканського підрозділу, очолив бренд Case IH і став президентом бренду.

Харріс працює у компанії з 2006 р.: спочатку в CNH Industrial Capital, а потім на посаді керівника продажів сільськогосподарської техніки та будівельного обладнання в північно-східному підрозділі. У 2007 р. він став старшим директором із продажу та маркетингу цього підрозділу. Його остання посада в CNH Industrial Capital — віцепрезидент із фінансових послуг та операцій у США.
У 2011 р. Харріс приєднався до команди CNH Industrial Parts and Service як віцепрезидент із продажу та маркетингу в північноамериканському регіоні і в 2013 р. став головою всього підрозділу. У 2016 р. він був призначений на посаду віцепрезидента CASE Construction, а в 2018 р. — на посаду віцепрезидента північноамериканського підрозділу Case IH.

Листопад 2021


Сергій Грязнов

Куди: «Ерідон»
Посада: Генеральний директор

Новим генеральним директором «Ерідон» з 11 листопада призначений Сергій Грязнов. Раніше він обіймав посаду виконавчого директора в компанії «РДО Україна».

«На новій посаді Сергій Грязнов ставить перед собою мету досягти найкращих результатів, запровадивши інновації на базі сучасних технологій для комплексного забезпечення та високого сервісу для агровиробників України», — прокоментували призначення в «Ерідон».


Микола Мірошниченко

Куди: «Кернел-Трейд»
Посада: Генеральний директор

На посаду генерального директора одного з юридичних осіб холдингу «Кернел»«Кернел-Трейд» — у листопаді призначений Микола Мірошниченко. Водночас він не залишає посаду директора з логістики, яку
обіймає з 2017 р.

В агрохолдингу «Кернел» Микола Мірошниченко працює з 2013 р.


Александр Чеснакофф

Куди: Credit Agricole Bank
Посада: Директор з корпоративного бізнесу та агрі-агро

У листопаді відбулися кадрові зміни в Credit Agricole Bank. 22 листопада на посаду директора з корпоративного бізнесу та агрі-агро призначений Александр Чеснакофф. У Credit Agricole Group він працює вже 15 років. Починав з позиції менеджера (RM) у корпоративному бізнесі в Росії. Потім працював у Бордо і Парижі. П'ять років тому йому запропонували переїхати до України і тут очолити напрям корпоративного бізнесу.

Агровтрати листопада 2021
Лариса Бондарєва

Звідки: Credit Agricole Bank
Посада: Заступниця голови правління, відповідальна за корпоративний бізнес, МСБ та агрі-агро

У листопаді Лариса Бондарєва, заступниця голови правління, відповідальна за корпоративний бізнес, МСБ та агрі-агро, завершила кар'єру в Credit Agricole Bank. Банку вона присвятила 15 років, розпочавши свій кар'єрний шлях з посади начальника управління по роботі з ключовими клієнтами. З 2018 р. обіймала посаду заступника голови правління, а з грудня 2010 р. входила до складу правління банку, відповідаючи за блок корпоративного бізнесу, МСБ та агрі-агро.

З 18 листопада Лариса Бондарєва працює у «Райффайзен Банк Аваль» на посаді заступника голови правління банку, відповідального за корпоративний бізнес та ринки капіталу.
Андрій Мальований

Звідки: Державна екологічна інспекція
Посада: Керівник

3 листопада Кабмін звільнив Андрія Мальованого з посади керівника Державної екологічної інспекції. Цю посаду він займав з травня 2020 р. На держслужбі Андрій Мальований працює з 2011 р. Зокрема, обіймав посади в головному управлінні Держземагентства в Києві та Київській області, а також в апараті та департаменті благоустрою виконавчого органу Київської міськради.
Руслан Олейник

Звідки: «Стивідорна компанія «Ольвія»
Посада: Директор

12 листопада директор державного порту «Стивідорна компанія «Ольвія» Руслан Олейник написав заяву про звільнення за власним бажанням із достроковим припиненням договору.

«8 років. Дякую всім, хто повірив і довірив. За плечима колосальний досвід, безліч нових знайомств, а головне — найкращий проєкт концесії», — написав Руслан Олейник у Facebook.

Грудень 2021


Каспер Торуп-Вілладсен

Куди: «Ґудвеллі Україна»
Посада: Генеральний директор

Каспер Торуп-Вілладсен призначений новим генеральним директором компанії «Ґудвеллі Україна» з 1 грудня. Він замінить Крістіана Брокопа, який залишиться на посаді генерального директора Goodvalley Group.

«Я надзвичайно схвильований і приємно вражений тим, що перейму посаду від Крістіана. У мене була можливість спостерігати та вчитися протягом останніх кількох місяців, і я побачив високий рівень професіоналізму, відданості та прагнення покращити всі аспекти діяльності компанії», — прокоментував своє призначення Каспер Торуп-Вілладсен.

До Goodvalley Group Каспер приєднався у липні цього року як віцегенеральний директор.


Юлія Хільченко

Куди: «ТД «Степова»
Посада: Комерційна директорка

На посаду комерційного директора «ТД Степова» призначено Юлію Хільченко. З 2015 р. вона працювала у BKW Group директоркою з маркетингу, де відповідала за маркетинг в усіх напрямках бізнесу групи компаній. На новій посаді відповідає за розвиток бізнесу в Україні та розширення ринків збуту в країни СНД.


Олександр Демчук

Куди: ALFA Smart Agro
Посада: Фінансовий директор

У грудні компанія ALFA Smart Agro призначила нового CFO — Олександра Демчука. Як фінансовий директор він відповідатиме за впровадження фінансової стратегії відповідно до бізнес-цілей компанії.

Олександр Демчук близько 10 років був фінансовим директором компанії Vitmark і понад 3 років — транспортного холдингу «Євротермінал». Також він має великий досвід роботи в Ernst & Young Ukraine. За ефективне управління операційними ресурсами та впровадження нових інструментів мінімізації валютних ризиків у 2014 р. увійшов до ТОП-50 найкращих CFO України.
«Компанія ALFA Smart Agro динамічно розвивається і посилює лідерські позиції на ринку ЗЗР України. Тому серед наших пріоритетів — інвестиційна політика, а також ефективне довгострокове прогнозування та планування. Є великий потенціал для зміцнення фінансової стійкості ALFA Smart Agro і подальшого росту в різних напрямках діяльності компанії», — прокоментував своє призначення Олександр Демчук.


Наталія Гомон

Куди: «Полтавазернопродукт»
Посада: Генеральна директорка

На посаду генерального директора «Полтавазернопродукт» Наталію Гомон призначено 7 грудня. На сторінці компанії у Facebook вказано, що на керівних посадах в «Астарта-Київ» Наталія Гомон працює вже 10 років.

«У нас одне спільне завдання разом з колективом підприємства — тільки вперед до гарних фінансових показників і результативної роботи. А допоможуть нам цього досягти наполеглива командна праця, людяність та інноваційні підходи в агро. Для успішної роботи маємо все необхідне: бажання працювати, колектив фахівців і підтримку та розуміння партнерів. Переконана, що разом вдасться досягти поставлених цілей», — прокоментувала Наталія Гомон.


Ольга Трофімцева

Куди: Міністерство закордонних справ України
Посада: Посол з особливих доручень

У грудні Ольгу Трофімцеву призначили послом з особливих доручень Міністерства закордонних справ України.

«На даній посаді буду опікуватись, в першу чергу, питаннями роботи Рада експортерів та інвесторів при Міністерстві закордонних справ України», — написала Ольга Трофімцева на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, у лютому 2021 р. Ольга Трофімцева була назначена головою правління «Асамблеї Аграрних Палат України».

Агровтрати грудня 2021
Джеймс К. Коллінз

Звідки: Corteva Agriscience
Посада: Головний виконавчий директор

Компанія Corteva Agriscience оголосила, що головний виконавчий директор Джеймс К. Коллінз йде у відставку з 31 грудня 2021 р. Він працював понад 37 років у Corteva і її попереднику DuPont. З 2017 р. до 2019 р. був головним операційним директором DowDuPont. відповідальним за сегменти сільського господарства, до яких входили DuPont Crop Protection та Pioneer.
Віталій Андрющенко

Звідки: «Кернел»
Посада: Головний технолог проєкту Open Agribusiness

У грудні Віталій Андрющенко пішов з посади головного технолога проєкту Open Agribusiness «Кернел». Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Ось і завершилася моя 4-річна ера в компанії! Це була неймовірно крута подорож здобуття досвіду, яскравих емоцій, зростання над собою, та й в цілому подолання вершин, на яких ніхто не бував! З величезною вдячністю до всіх, хто був у моєму житті протягом цього часу, хто підставив плече, поділився експертністю, простягнув руку допомоги у особливо нових життєвих випробуваннях — не прощаюся, а кажу до побачення, до зустрічі на просторах України, зустрінемося в полях, і не тільки», — написав Віталій Андрющенко.
Михайло Малков

Звідки: FAO
Посада: Координатор зв'язків з урядом і донорами в Україні

З 1 січня Михайло Малков залишає свою посаду координатора зі зв'язків з урядом та донорами FAO в Україні. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Напрямки майбутньої роботи кліматична та екологічна політики, трансформація продовольчих систем, ESG, харчова безпека, підтримка виробництва крафтових продуктів харчування, протидія нелегальній торгівлі, безпечний обіг хімічних речовин, розвиток рибної галузі залишаються незмінними, щоправда, додасться багато іншого», — написав Михайло Малков.
Ірина Касьяненко

Звідки: «Украгроком»
Посада: Комерційна директорка

В кінці грудня з посади комерційного директора компанії «Украгроком» пішла Ірина Касьяненко.

«Це був дивовижний, цікавий та складний сезон! Але ми впоралися! Дякую всій команді! Ви неймовірні!», — написала Ірина Касьяненко на своїй сторінці у Facebook.

Виконано за допомогоюDisqus