Відрізати Бессарабію? Окупанти вже вдруге поцілили у міст на Одещині

Пошкоджений міст через Дністровський лиман
Пошкоджений міст через Дністровський лиман
Джерело фото: https://cfts.org.ua/

Руйнування української інфраструктури не припиняється. Окупанти цілеспрямовано нищать українську економіку. В умовах дуууже обмеженого експорту, через блокування основних українських морських портів, ракетні удари по мосту через Дністровський лиман — це ще одна болюча тема і відтята можливість продажу українського зерна на зовнішні ринки.

26 травня Олександр Камишін, голова правління «Укрзалізниці», у своєму ТГ-каналі «Залізні зміни» повідомив:

«російські війська продовжують системно обстрілювати залізничну інфраструктуру.

Сьогодні о 12:36 в результаті ракетного обстрілу пошкоджено залізничний міст через Дністровський лиман на Одещині.

Серед залізничників постраждалих немає». 

Повторний удар не змусив себе чекати і вже зранку 27 травня новини були наступними: 

«Сьогодні о 6:45 повторний ракетний обстріл того самого моста через Дністровський лиман на Одещині.

Постраждалих залізничників немає.

Ступінь ураженості інфраструктури зможемо визначити після закінчення повітряної тривоги».

Цей розвідний автомобільно-залізничний міст через Дністровський лиман обʼєднує три діючі морські порти, котрі залишились у Україні.

«Росія продовжує обстрілювати залізничну інфраструктуру. Черговий удар по залізничному мосту, що з'єднує Одесу та Бессарабію, де в нас залишилося всього три морські порти, що діють», — писав Камишін у твіттері.

Пошкодження мосту в районі Затоки значно ускладнює логістику в Одеській області. Якщо пошкодження серйозні, південна частина області виявляється відрізаною від Одеси. Деякі аграрні компанії, на умовах анонімності, повідомили, що руйнування цього мосту відрізало їх від можливого експорту зерна Дунаєм.

Читайте також: 1 млн т зерна Дунаєм, або Як експортувати українське зерно в умовах війни

Схема об'їзду пошкодженого мосту через Дністровський лиман

Наразі доступна дорога трасою Одеса – Рені через Маяки, повідомила Служба автомобільних доріг Одеської області. Ця схема діятиме до усунення наслідків російського ракетного удару, тобто до відновлення мосту.

Реакція учасників ринку

Олена Нероба, менеджер з розвитку бізнесу Maxigrain, пригадала події грудня 2021 року. Тоді адміністрація Ізмаїльського морпорту відмовила Одеській обладміністрації у будівництві залізничної колії між портами Ізмаїла та Рені. Думки у коментарях під постом різні, але на сьогодні маємо те, що маємо.

А ось таку думку висвітлив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу The Food and Agriculture Organization (FAO).

Пояснювати хід думок не будемо. І так все зрозуміло.

Вадим Денисенко, директор Українського інституту майбутнього, теж вважає, що удар по залізничному мосту біля Затоки — це не тільки про воєнні дії. Це ще й удар по українському експорту і відрізання Дунайських портів (Ізмаїл, Рені, Кілія) від української економіки.

«Вже зараз можна з великою долею ймовірності говорити про те, що головна ціль росіян в цій війні — повна деіндустріалізація України (незалежно від результатів бойових дій).

Їм потрібна дуже бідна, аграрно-сировинна територія з наднизьким інтелектуальним потенціалом, яку вони, в разі окупації, зможуть ментально перемолоти за одне-два покоління, втіливши ідею «єдиного народу». А в разі воєнної невдачі, вони сподіваються, що цілий ряд населених пунктів ніколи вже не зможе відновити свій інтелектуальний (читай антиросійський) потенціал. І як результат, за деякий час вони зможуть забрати цю землю собі.

Без розуміння саме цього аспекту, неможливо зрозуміти і всю логіку дій росіян на нашій території», — зазначив Вадим Денисенко у Facebook.

Рішення проблеми експерт вбачає, окрім збройного протистояння, у наступному: 

Вадим Денисенко

директор Українського інституту майбутнього

«Потрібно змінити структуру управління країною. Ми маємо створити воєнний Кабмін, бо війна — це надовго. І є чотири теми, які має курувати цей кабмін: армія та внутрішня безпека, експорт, переселенці та перенесення підприємств і продовольча безпека. Цей кабмін має займатися ручним макроменеджментом, інколи навіть на межі порушення законів. Те, що за два місяці ми не створили такий воєнний кабмін — це, на жаль, величезна помилка».

Аграрії та трейдери все ж сподіваються, що сполучення вдасться швидко відновити. А тим часом надходять повідомлення про нові невідомі кораблі у Чорному морі, які вже видно з Одеси…

Ми на своїй землі! Вистоїмо!

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus