Юрій Дробязко

Власник «Аграрна технологічна компанія»
12656

Кар'єра

Читайте також: Школа аграрного диктатора Юрия Дробязко досрочно набрала студентов

Цитати

Читайте також:  Система Дробязко: матчасть по удобрениям

«Головна мета моєї системи — отримувати не максимальний урожай зерна, а максимально дешеву за собівартістю тонну будь-якої продукції, яку ми вирощуємо». І мова зовсім не про економію на ЗЗР та насіння, а про їхнє розумне використання» (2017 р.).

«Протягом 11 років я регулярно проводжу аналіз ґрунту та контролюю динаміку за калієм, фосфором та іншими елементами. Чотири роки тому я перестав вносити будь-які добрива, обходячись азотом і продовжив стежити за показниками в лабораторії. Завдяки цим дослідженням та складеним карткам, не відбулося падіння показників. Ми досягли необхідного балансу речовин у ґрунті, і тепер значно заощаджуємо на добривах» (2017 р.).

Читайте також: Система Дробязко: густота посева и защита растений

«Я прибираю ущільнення ґрунту за допомогою звичайного однофункціонального глибокорозпушувача, а не комбінованого агрегату. Такий розпушувач коштує недорого, але досить довго служить і дає якісний результат. Якщо ж говорити про вирівнювання поля, то краще провести культивацію на великій швидкості під різними кутами. Не потрібно робити велику діагональ, краще невеликі кути та міняти їх кілька разів. Швидкість культиватора не повинна бути меншою за 10 км/год» (2017 р.).

«У вирощуванні сої ваше головне завдання — отримати якнайбільше якісного зерна, зберегти відсоток зав'язей і зробити зерно максимально великим. Цьому сприяє низька норма висіву, але не екстремально низька, а така, щоб на час збирання було 300-400 тис. рослин на гектар.До слова, сою я сію з міжряддям 35-38 см, а на півдні — 70 см» (2017р.).

«Не фантазуйте собі, що на кукурудзі, соняшнику чи сої ви зможете обійтися або страховим гербіцидом, або ґрунтовим. Потрібно вносити обидва, і головне — правильно підібрати комбінацію цих гербіцидів та розрахувати дозування. Я комбіную препарати залежно від виду ґрунту, культури, ступеня засміченості посівів, особливостей сівозміни. При цьому у цій роботі не повинно бути штампів. Зрозумійте, якщо якийсь гербіцид можна використовувати як страховий, його гарантовано можна використовувати як грунтовий, збільшуючи дозування» (2017 р.).

«У 2018 р. багато виробників зіткнулися з дефіцитом залізничних вагонів, автомобільного транспорту також не вистачає. Великі компанії можуть придбати вагони або побудувати елеватори для зберігання, а ось маленьким — вирішення проблем із вивозом дається вкрай тяжко» (2018р.).

Читайте також:  Система Дробязко: как получить максимальную прибыль с гектара

«У ситуації з дуже дорогими добривами ми можемо докупити вчасно, а потім не викидати зайвого. Потім потрібно думати про маржинальність вирощуваних культур. Тобто вважати, які саме культури дозволять нам отримувати найбільший прибуток. При цьому не можна впадати в крайнощі, вибираючи культури для сівозміни, і не слідувати сліпо «аграрній моді». Наприклад, не варто зачаровуватися ячменем» (2018р.).

«Варто визначити для себе якусь певну сівозміну і вже не відступати від неї в пошуках «кращої долі». Все одно за кон'юнктурою ринку ви не угонитеся. Насамперед тому, що всі її намагаються прорахувати «назад».Тобто дивляться, що було прибутковим минулого сезону або протягом кількох останніх років. А вперед прорахувати кон'юнктуру практично неможливо, бо серед аграріїв, на жаль, немає провидців. Тому краще дотримуватися одного разу певних для себе оптимальних культур» (2018р.).

«Дивитись статистичні дані краще на тривалих проміжках часу, тому ймовірність помилок набагато нижча. Наприклад, я не вірю у якісь глобальні зміни клімату. Адже, якщо вивчити статистику за той же період у 60 років, ми побачимо, що 1961-1965 рр. в 1961 році. були навіть більш посушливими та спекотними, ніж останні роки. Я вважаю, що це просто флуктуація, і на якісь глобальні зміни поки що чекати не варто» (2018 р.).

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел
Оновлено 22 серпня 2023