Алекс Ліссітса

Генеральний директор «ІМК»
18019
Вік: 49 років

Народився у с. Тільне Чернігівської обл.

Профіль Facebook

Профіль LinkedIn

Освіта

Національний аграрний університет, магістр. Спеціальність — «Економіка підприємства».

1998-2001 рр. — Ступінь PhD Берлінського університету ім. Гумбольдта з аграрної економіки. Постдокторські дослідження у Школі економіки університету Квінсленду (Брісбен, Австралія) та Державному університеті Айови (США).

Кар'єра

Обіймав посаду провідного наукового співробітника Інституту аграрного розвитку країн Центральної та Східної Європи (Галле, Німеччина).

2006-2007 рр. — Генеральний директор Української аграрної конфедерації (УАК).

2007 р. — заснував Асоціацію «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ). Позаштатний радник Міністра аграрної політики України та Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України.

2007 - 30 листопада 2021 — президент УКАБ.

18 травня 2011 р. — вийшов із ради директорів агрохолдингу «Агротон», де він обіймав посаду невиконавчого директора.

2012-2013 рр. — Невиконавчий директор «Індустріальної молочної компанії» (ІМК).

Травень 2013 р. призначений генеральним директором агрохолдингу «Індустріальна молочна компанія» (ІМК).

Цікаві факти

  • принципи, яких дотримується у роботі: якщо немає команди, то не треба починати; необхідно чітко визначитися з пріоритетним напрямом роботи в АПК, визначити фінансування, продумати збут продукції; соціальна відповідальність на селі та постійна робота з орендодавцями, бо багато конфліктів виникають якраз у цьому напрямі;
  • до 8 класу був практично круглим відмінником, спортсменом, головою ради дружини школи, активно брав участь у різних маршах юних ленінців, вигравав усілякі шкільні олімпіади. Але, як у всіх підлітків, був переломний період: у 9-10 класах, навіть на останній дзвінок не пішов — так сильно хотілося якнайшвидше піти зі школи;
  • улюбленими шкільними предметами були фізика, алгебра, геометрія, а хімія не дуже подобалась;
  • Олексій Лисиця виїхав до Німеччини на навчання та повернувся звідти Алексом Ліссітсою;
  • після 27 днів пішої ходи з рюкзаком та ночей у монастирях з масою незнайомих, але добрих людей з усієї планети, повернувся до України та створив спільно з колегами Український клуб аграрного бізнесу.

Нагороди

  • Алекса Ліссітса було визнано «Агроекспертом 2010 року» в номінації «Аграрна політика» за версією профільного журналу Agroexpert, обійшовши президента Української аграрної конфедерації Леоніда Козаченка.

Цитати

Читати по темі:  Алекс Лисситса: Нишевым аргокультурам в Украине нужны программы господдержки

«З першого класу запам'яталося два моменти. Перший — як дорогою на півдорозі між школою та рідним селом разом із шістьма однокласниками побудували з гілок укриття, де відпочивали дорогою додому.Його згодом зруйнували старшокласники, але відчуття колективу запам'яталося дуже добре. Інший момент пов'язаний із першою двійкою: її отримав українською мовою, у мене з ним завжди були проблеми. Це був такий удар, що повертаючись додому, вирвав цю сторінку і закопав під березою. Пропажу виявили значно пізніше, але враження від того, що сталося, залишилося на все життя. До 8 класу двійок більше не було».

«Після повернення з Німеччини і не дуже вдалого першого року в Україні я вирішив пройти маршрутом святого Якоба, більш відомого в Європі як «каміно де саньяго». Це 780 км пішого ходу через французькі Піренеї до океану. Дорога в плані альпінізму не найскладніша, але в психологічному плані дуже важка. На цьому шляху ти починаєш пізнавати, що тобі справді важливо у житті. Відбувається духовне очищення. До речі, порадив би нашим політикам усім пройти цією дорогою».

«Кожен підйом, як новий проект у бізнесі, — потрібно серйозно готуватися фізично та ментально, прораховувати всі ризики, збирати команду і, дуже важливо, не сумувати, якщо з першого разу щось не вийшло».

Стиль життя

Читати по темі: Алекс Лисситса: В Украине не развиваются и не зарабатывают те, кто не хочет меняться

Хобі: ходити в гори, кохання походам з'явилося у 2007 р.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел
Оновлено 19 грудня 2021