Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com
Перший український сільськогосподарський кооператив
Перший український сільськогосподарський кооператив (ПУСК) — обслуговуючий аграрний кооператив.
Кооператив створено на базі ВАР. Його основні завдання — об'єднати середніх фермерів, організовувати постачання матеріалів та сировини підприємствам, забезпечити маркетинг та збут продукції, розвивати інфраструктуру, залучати фінансування від міжнародних фінансових інституцій.
Загальний земельний банк — 200 тис. га. Кількість об'єднаних господарств — 74 (середні агрогосподарства — це від 2 до 10 тис. га землі). Локація — 12 регіонів України.
Директор — Андрій Дикун.
Виконавчий директор — Олександр Буюклі.
Члени ПУСК — «Агропродукт ЛТД», «Злато Таврії», «Ланна-Агро»», «Перлина Поділля», «Агрокрай», «Відродження», «Кищенці».
Напрями діяльності ПУСК
Послуги кооперативу
Загальні закупівлі. У рамках діяльності кооперативу ПУСК об'єднані господарства для потреб спільно закуповують: ЗЗР, добрива, насіння, техніку.
У 2019 р. ПУСК організував почтачання мінеральних добрив з Румунії. 3 тис. т добрив прийшли до порту Миколаєва. Це перший досвід співпраці з Румунією.
Загальний продаж. У рамках консолідованих обсягів продукції виробництва членів ПУСК, кооператив пропонує ринку: основні зернові культури (пшениця, ячмінь, кукурудза), основні олійні культури (соняшник, соя, ріпак), нішеві культури (горох, льон, просо).
За 8 місяців 2017 р. реалізовано близько 90 тис. т шляхом консолідування обсягів зернових. Також закуплено близько 20 тис. т мінеральних добрив.
Обмін послуг. У рамках кооперації ПУСК його члени обмінюються такими послугами:
- обмін сільськогосподарською технікою;
- юридичні консультації;
- аналітична інформація;
- фінансовий аудит.
Інвестиційні плани ПУСК:
- введення в експлуатацію нових потужностей зберігання зернових та олійних культур;
- реалізація проєктів та в галузі переробки виробленої сировини;
- нішеві напрями переробки сільгосппродукції, біоенергетика;
- введення в експлуатацію портового терміналу.
Також у планах ПУСК на 2019 р. збільшити земельний банк до 400 тис. га, кількість господарств-членів ПУСК — до 150.
Що говорять/пишуть про ПУСК
«ПУСК хоче взяти стивідорну компанію «Ольвія» у концесію» (джерела Latifundist.com).
«Взагалі об'єднувати аграріїв в Україні дуже непроста справа, оскільки у нас не було такої традиції як у західних країнах. Проте кооператив з'явився на ринку і за короткий проміжок часу досяг хороших результатів. Ми віримо в успіх, ми ще покажемо людям, що рух кооперації в Україні має право на існування та може бути успішним» (керівник аграрного підприємства «Перлина Поділля» (Хмельницька обл.) Сергій Іващук).
«За політичні питання та лобіювання інтересів відповідає ВАР. Кооператив відповідає за бізнес-цілі, за нові напрями діяльності, реалізацію врожаю та закупівлю вхідних ресурсів, за ціни, пошук ключових та надійних постачальників як в Україні, так і за кордоном» (Олександр Буюклі).
Конфлікти ПУСК
ВАР звернувся до в.о. міністра аграрної політики Ольги Трофімцевої з проханням втрутитися у ситуацію навколо звинувачень кооперативу ПУСК у підробці сертифікатів походження добрив та ухиленні від сплати компенсаційного мита за імпорт мінеральних добрив в Україну. В.о. міністра пообіцяла вивчити ситуацію та звернутися до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Співробітниками слідчого відділу Херсонського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Херсонській обл. проведено обшуки у брокера ПУСК — ПСО «Авілан». Турецька компанія Gemlik Gubre San. A.S надала підтвердження того, що завезені в Україну кооперативом ПУСК добрива відвантажені з їхнього заводу в Туреччині.
Історія розвитку ПУСК
Лютий 2016 р. — реєстрація кооперативу.
2017 р. — до ПУСК приєнались 10 аграрних господарств.
2019 р. — ПУСК організував постачання мінеральних добрив із Румунії.