Андрій Дикун

Голова ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», президент Асоціації виробників молока
11840
Вік: 44 роки

Профіль Facebook

Освіта:

 • 2001 р. — закінчив Уманський державний аграрний університет, спеціаліст, спеціальність — Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності сільськогосподарських підприємств.
 • 2003 р. — закінчив Балтійський бізнес-університет, диплом МВА.
 • Учасник більш ніж 50 програм стажування в таких країнах, як Данія, Нідерланди, Франція, Німеччина, Бразилія, Канада, Китай.

Кар’єра:

 • 2000 р. — менеджер зовнішньоекономічної діяльності уманської швейної фабрики «Роксолана».
 • 2001-2002 рр. — сільськогосподарська практика на великотоварній фермі в Данії.
 • 2003 р. — приватний підприємець, надавав консультаційні послуги із залучення інвестицій в Україну.
 • 2005 р. — почав роботу в аграрній сфері.
 • 2014 р. — президент Асоціації виробників молока України. Склав повноваження у зв'язку з пропозицією обійняти посаду заступника міністра аграрної політики та продовольства України.
 • З 2015 р. по 2021 р. — голова асоціації «Укрцукор».

Бізнес:

Андрій Дикун є бенефіціаром наступних підприємств:

 • Груп Бі 2, основний вид діяльності — переробка та консервування м'яса;
 • Уманські лабораторії, основний вид діяльності — технічні випробування та аналізи;
 • Ранчо Біф ЮА, основний вид діяльності — розведення молочних порід худоби;
 • ДК Фід, основний вид діяльності — оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.

Політична діяльність:

 • 2014 р. — заступник міністра аграрної політики та продовольства України.

Скандали

У квартирі родичів Андрія Дикуна в Умані пройшли обшуки. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook. Як повідомив адвокат Андрія Дикуна Дмитро Лошаков, обшуки відбулися в рамках кримінальної справи за фактом укладення договору на спільний обробіток землі ще у 2014 р., коли він обіймав посаду заступника міністра в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Дізнатися більше:  Андрея Дыкуна обыскивают из-за его деятельности в Минагропроде?

Андрій Дикун зміг організувати земельну схему — фактично вивести 1,8 тис. га сільськогосподарських земель із державного підпорядкування та передати в приховану оренду.

У 2018 р. під час прес-конференції на тему «Війна проти українських аграріїв: кому вигідне блокування імпорту добрив?» в «Інтерфакс-Україна» скоєно напад невідомих осіб на Андрія Дикуна.

Що говорять/пишуть про Андрія Дикуна

«Виконавцями інформаційної кампанії проти українських виробників мінеральних добрив, яка триває вже кілька місяців, є керівники Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Михайло Соколов та Андрій Дикун. Під приводом захисту українських аграріїв, Соколов і Дикун обстоювали інтереси осіб, пов'язаних із Газпромом і виробниками зброї в Росії, зокрема з найбільшим постачальником і розробником ракетних озброєнь для російської армії «РТІ Системи» (2019 р.).

«Украинские сахарозаводчики бьют тревогу — месяц назад их главное ведомство  возглавил абсолютно некомпетентный и новый для этой сферы человек — Андрей Дикун. Как результат: вместо помощи и лоббирования интересов украинских производителей сахара новый чиновник отстаивает права лишь одного — своего достаточно влиятельного покровителя — сахарного магната и мультимиллионера Виктора Иванчика. Оно и немудрено, ведь именно с легкой руки вхожего в премьерский кабинет владельца агрохолдинга «Астарта» Андрею Дикуну и досталась  должность руководителя «Укрцукор» (Сахарные махинации Андрея Дикуна).

Читать по теме: Тайны сахарных переворотов: что говорят аграрии о смене руководства «Укрцукра»

«Дыкун не является сахарщиком. Если даже Ярчук ушел по собственному желанию, то все равно по уставу Ассоциации должен был быть вместо него назначен и.о. главы из членов правления. Дыкун как минимум должен был быть членом правления ассоциации. Насколько я знаю, его там не было. По моей информации, также не проводилось общего собрания членов «Укрцукра», на котором и должны были путем голосования выбирать нового главу» (Независимый эксперт рынка сахара Алексей Крутыбич).

Сім’я: брат — Любомир Дикун.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел
Оновлено 18 жовтня 2022