Південна Аграрно-Експортна Компанія (ПАЕК)

Рослинництво, виготовлення пелет, рибництво, оренда техніки
14801

«СП «Південна Аграрно-Експортна Компанія» (ПАЕК) — вертикально-інтегрований агропромисловий холдинг, який спеціалізується на вирощуванні та реалізації зернових, бобових та олійних культур, виробництві пелет, молочному тваринництві, прісноводному рибництві.

Земельний банк — понад 40 тисяч га.

Топ 100 латифундистів України

Регіони діяльності: Миколаївська, Одеська, Херсонська області.

Бенефіціарний власник — Кормишкін Юрій Анатолійович.

Директор — Шаповалов Валентин Миколайович.

Співвласники ПАЕК Юрій Кормишкін та Ростислав Данильченко розділили бізнес між собою та продовжуватимуть розвивати його кожен самостійно.

Профіль Facebook

Читати по темі: ПАЕК разделится на две компании — Кормышкин

Профіль бізнесу «Південної Аграрно-Експортної Компанії» (ПАЕК)


Рослинництво

Основні культури: соняшник, озима пшениця, озимий ячмінь, озимий ріпак, горох, овес, просо.

Також компанія займається виробництвом пелет із соняшника, прісноводним рибництвом, наданням в оренду власного або орендованого нерухомого майна, сільськогосподарської техніки, оптовою торгівлею, наданням послуг з перевезення вантажів, розведенням ВРХ та ін.

Активи групи компаній «ПАЕК»: «НікЮТАС», «Агро-ЮТАС», «СХВП «Болгарка», «Дружба», «СГВП «Таборівське», «Степове», «Балів'янська виробнича база», «Костянтинівський елеватор», «СХПП «Агро-Флагман», «Нива Березнегувате», «Екотранс», «СХВП «Вознесенське», «СГВП «Веселінівське», «СГВП «Єланецьке», «Синтез», «Роздолля», «Галагановський елеватор», «СГВП «Березнегове» », «СГВП «Снігурівське», «Південне», «Веселінівське ХПП», «Бузький елеватор».

Історія розвитку ПАЕК

2016 р. — розпочалося будівництво елеваторного комплексу «Балівнянська виробнича база» біля залізничної станції Балівне у с. Костянтинівка Миколаївської області.

2017 р. — 22 червня група компаній «ПАЕК» відкрила в Миколаївській області елеваторний комплекс «Балівнянська виробнича база» потужністю зберігання 100 тис. т.

2018 р. — АМКУ дозволив «ПАЕК» купити підприємство «Екотранс» («Кернел»). Згідно з юридичною системою YouControl, із серпня 2018 р. 49,9% «Екотрансу» належить «ПАЕК», а 50,1% — «Ерідон».

2019 р. — у липні Антимонопольний комітет України (АМКУ) дав дозвіл «ПАЕК» купити контрольні частки в компаніях «Ойлтранстермінал» та «Бузький елеватор».

У серпні 2019 р. АМКУ надав дозвіл компанії «Ерідон» на придбання часток у статутному капіталі «Ойлтранстермінал» (50,1%).

30 серпня 2019 р. — АМКУ схвалив рішення щодо поділу активів, що входять до групи компаній «ПАЕК». Процес поділу активів групи компаній «ПАЕК» завершився у вересні 2019 року.

У грудні 2019 р. АМКУ надав дозвіл компанії «Роздолля» на придбання у власність активів у вигляді цілісного майнового комплексу, що належить групі «АГРОПРОСПЕРИС», що знаходиться за адресою: с. Грейгове, Вітівський р-н, Миколаївська обл. «СП «ПАЕК» купив елеватор «Агропросперіс Трейд» у Миколаївській області.

2020 р. — у ТОВ «СП «ПАЕК» було проведено реструктуризацію. Компанія отримала достатні показники та рівень у всіх галузях: тваринництво, переробка та експорт. Також компанія придбала туристичний напрямок бізнесу, почала розвивати експорт.Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив «Веселінівському ХПП» групи компаній «ПАЕК» орендувати Жеребківську ділянку «Кононівського елеватора» компанії «Кернел» на Одещині.

Наприкінці 2020 р. Юрій Кормишкін заявив, що складе із себе повноваження генерального директора «ПАЕК» у січні 2021 року, але залишиться власником групи компаній. Посаду директора групи компаній «ПАЄК» обійняв Валентин Шаповалов.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Шаповалов Валентин
Генеральний директор
Кормишкін Юрій
Ексгенеральний директор групи компаній, власник групи компаній

Команда

Луста Владимир Викторович
Занимал должность генерального директора предприятия

Контакти