ОптімусАгро Трейд

Виробництво соняшникової олії, шроту та лушпиння
13347

«ОптімусАгро Трейд» (раніше «Оптімус Агро») — це агропромислова компанія, переробник сільськогосподарської продукції, який спеціалізується на виробництві соняшникової олії, шроту та лушпиння.

Кількість працівників — понад 2,1 тис. осіб.

Потужність переробки соняшника — 2,5 тис. т/добу.

Генеральний директор — Олена Буркатовська.

Профіль Facebook

Профіль бізнесу «ОптімусАгро Трейд»

До складу групи входить:

  • Запорізький олійноекстракційний завод;
  • мережа елеваторів.

Переробка соняшника

Компанія виробляє:

  • нерафіновану соняшникову олію першого сорту (наливом);
  • високопротеїновий гранульований соняшниковий шрот;
  • лушпиння соняшника.

У 2017 р. завод переробив близько 780 тис. т соняшникового насіння. За місяць підприємство виробляє 29-34 тис. т соняшникового шроту.

У 2017 р. обсяг виробництва шроту становив 326,9 тис. т (частка на ринку — 6,6%), рафінованої соняшникової олії — 36,9 тис. т (5,1%), нерафінованої — 333,5 тис. т (6,4%).

 Реалізація продукції переробки соняшника

Продукція експортується до Єгипту, Марокко, Алжиру, Китаю, Індії, Пакистану, Сирії, Туреччини, Саудівської Аравії, Оману, Італії, Іспанії, Франції, Великобританії, країн Балтії, Польщі, Білорусі, Бразилії.

Компанія щомісяця реалізує до 30 тис. т соняшникової олії, до 27 тис. т соняшникового шроту, а також до 7 тис. т гранульованого лушпиння соняшника на умовах DAF/CPT/FOB/CIF.

 Елеватори

Компанія об'єднує приватну мережу елеваторів, що розташовані у Дніпропетровській, Кіровоградській, Запорізькій, Херсонській, Харківській, Донецькій та Черкаській областях України.

Сукупна потужність одноразового зберігання 30 елеваторів компанії складає понад 1 млн т агропродукції.

 Фінанси

«Оптімус Агро Трейд» отримала відшкодування ПДВ у сумі у березні 2018 р. — 205,67 млн ​​грн, у червні 2018 р. — 80,43 млн грн.

 «ОптімусАгро Трейд» у рейтингах

2017 р. — 2-е місце у рейтингу «ТОП 10 виробників рослинної олії» за 2016-2017 МР.; четверте місце у ТОП-15 виробників шроту в Україні 2017; друге місце у ТОП-15 заводів-виробників нерафінованої соняшникової олії в Україні 2017 року.

2018 р. — 7-е місце у ТОП-10 провідних компаній України у 2018 р. за потужностями одноразового зберігання.

2019 р. — 6-е місце у ТОП-експортерів соняшникової олії.

 Історія розвитку «ОптімусАгро Трейд»

1997 р. — компанія розпочала свою діяльність із кредитування сільгоспвиробників, маючи в активі незначні кошти та займаючись в основному давальницькою переробкою насіння соняшника у соняшникову олію та шрот з подальшою реалізацією в межах України.

1999 р. — компанія розширила потужності щодо обсягів зберігання насіння соняшнику, уклавши низку договорів із зерновими складами обсягом 100 тис. т на рік у Запорізькій обл.

2001 р. — розширення потужності за обсягами закупівлі та зберігання, виходячи за межі Запорізької області.

2004 р. — компанія досягає розширення обсягів переробки насіння соняшнику до 250 тис. т.

2008 р. — компанія продовжує збільшувати обсяги переробки насіння соняшника, досягнувши 400 тис. т на рік. Враховуючи зміцнення позицій в Україні керівництвом компанії прийнято рішення розширити свій портфель та працювати на зовнішньому споживчому ринку, у зв'язку з чим укладаються перші контракти на експорт соняшникової олії та шроту.

2010 р. — компанія наростила потужності з виробництва олії до 850 тис. т насіння соняшнику на рік на олійноекстракційному заводі в м. Запоріжжі.

2011 р. — укладено довгостроковий договір з «Полтавським МЕЗ» на переробку давальницької сировини з метою виробництва та продажу соняшникової олії торгової марки «Щедро».

2013 р. — «Оптімус Агро» має довгострокові зв'язки з великою мережею елеваторів в Україні загальною потужністю одноразового зберігання понад 1.2 млн. т зернових. Елеватори розташовані у ключових соняшникових регіонах країни.

2014 р. — з метою підвищення контролю якості олійної сировини «Оптімус Агро» об'єднує під своєю торговою маркою елеватори в Дніпропетровській, Кіровоградській, Харківській, Запорізькій, Херсонській, Донецькій та Черкаській областях України.

2016 р. — «Запорізький олійноекстракційний завод» входить до складу «Оптімус Агро».

2017 р. — розроблено та впроваджено сертифікацію ISO 22000: 2005, GMP + B2 «Виробництво кормових інгредієнтів», GMP + B3 «Торгівля, збір, зберігання та відвантаження».

2018 — МЕЗ отримав сертифікати акредитації лабораторії №2Т1623Т «Центр сертифікації «Халяль».

2019 р. — елеватор «Нікопольське ПСП» компанії «Оптимусагро Трейд» пройшов сертифікацію на відповідність вимогам Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю з України до КНР.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Журавель Валерий Юрьевич
Руководитель отдела закупок
Закерничный Андрей Васильевич
Директор «Запорожского МЭЗ» (ЗМЭЗ) компании
Конопатенко Максим Олегович
Руководитель элеваторного направления
Жиган Ольга Юриевна
Директор департамента качества

Контакти