Вологість кукурудзи цього сезону в 2,5 рази вища за норму — елеватористи

Цього сезону з полів йде дуже волога кукурудза на елеватори — до 35%, що у 2,5 рази більше норми у 14%.

Про це йдеться в матеріалі «Елеватор «Летичів Агро» — початок великого проекту» на Elevatorist.com.

Завідувачка лабораторії нового елеватора «Летичів Агро» («MVA Бар») Інна Сініцька зазначила, що цього сезону на елеваторі встигли прийняти ранні культури: пшеницю другого, третього та четвертого класів та ріпак вищого класу. Тепер у «Летичів Агро» активно везуть соняшник та кукурудзу. У лабораторії зазначили, що цього сезону з полів йде дуже волога кукурудза — до 35%.

Читати по темі: Сценарій судного дня: ціни на зерно, газ, добрива

Згідно з матеріалом, партії зерна для сушіння на елеваторі «Летичів Агро» накопичують за вологістю в хоперах виробництва KMZ Industries. Ємностей для тимчасового зберігання на елеваторі чотири, кожна з обсягом 1 тис. м3.

Наголошується, що зараз зерносушарки працюють на газу, але на елеваторі планують підключити опцію альтернативного палива, тому що на зниження цін на газ не чекають. У «Летичів Агро» поки не визначилися з типом палива та розглядають твердопаливні генератори чи інфраструктуру для зрідженого газу. Власник та директор компанії «Пі Консалт», керуючий партнер MVA Group Костянтин Півень зазначає, що в обох варіантах є свої переваги.

Серед альтернативних джерел енергії для елеватора керівник розглядає використання «палива, яке лежить у нас під ногами» — гранули соломи. У тому числі думають і над можливістю гранулювання соломи прямо в полях за допомогою мобільних установок-грануляторів. Костянтин Півень наголошує, що ринок досить швидко знайде, чим замінити дорогий газ, — солома, лушпиння, дерев'яні пелети тощо.

Нагадаємо, що в даний час 90% собівартості українського борошна становить вартість зерна пшениці, таким чином виробники даного продукту жодним чином не можуть вплинути на ціну готової продукції в рітейлі.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus