Соняшник: експорт та виробництво може збільшиться майже на третину

Експорт та виробництво соняшникової олії в Україні в 2021/22 МР потенційно оцінюється на рекордному рівні.

Таку думку висловила аналітик олійних ринків «АПК-Інформ» Світлана Киричок, пише видання.

За оцінками «АПК-Інформ», у вересні 2021 р. було вироблено лише 452 тис. т олії. Це мінімальний показник з 2018/19 МР. Пояснюється ситуація тим, що старт сезону для переробників був дещо зрушений внаслідок затримок в прибиранні.

Крім того, фіксується відсутність активного продажу з боку аграріїв. Як наслідок, за словами Світлани Киричок, обсяг виробництва олії у вересні поступається показнику в аналогічний місяць попереднього сезону.

Так, за її словами, незважаючи на темпи переробки першого місяця нового сезону, виробництво соняшникової олії в Україні в 2021/22 МР очікується на рекордному рівні — 7,1 млн т (+23% до 2020/21 МР).

«Експорт української олії у вересні-жовтні також скоротився щодо аналогічного періоду 2020 р. на 14%. Було відвантажено 711 тис. т — це мінімальний показник для зазначеного періоду з 2017/18 МР. Обмеження виробництва помірним надходженням олії на ринок може зберегтися і в найближчі місяці, що також може позначатися на темпах експорту продукції», — додала експерт.

Зазначається, що при цьому потенціал експорту української соняшникової олії у 2021/22 МР оцінюється на рекордному рівні — 6,7 млн ​​т (+28% до 2020/21 МР).

Нагадаємо, що середнє значення Індексу цін на рослинні олії The Food and Agriculture Organization (FAO) у жовтні склало 184,8 пункту, що на 16,3 пункту (9,6%) вище в порівнянні з минулим місяцем і є найвищим показником за весь час складання Індексу.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus