В Індії знижують мита на олію у зв'язку з рекордним урожаєм в Україні

Імпорт рослинної олії до Індії має зрости до 14 млн т у 2021-22 МР (листопад-жовтень), в основному за рахунок збільшення торгівлі олією. Збільшення виробництва насіння соняшника походить з України, Росії, ЄС та Аргентини.

Таку думку висловив генеральний директор брокерської фірми з продажу олії Sunvin Group Сандіп Баджоріа в матеріалі spglobal.com.

«Очікується, що імпорт соняшникової олії зросте до 2,4 млн т у 2021/22 МР порівняно з 1,88 млн т минулого року через різке зниження імпортного мита. У поєднанні з покращенням світового виробництва наблизить його ціни до пальмової та соєвої олії», — зазначив Сандіп Баджоріа.

Індія є найбільшим імпортером рослинних олій у світі та втретє за останні кілька місяців знизила податок на імпорт харчових олій на тлі зростання світових цін, щоб стримувати внутрішню продовольчу інфляцію. Про останнє зниження імпортного мита було оголошено 13 жовтня.

За словами експерта, хоча пальмова олія, як і раніше, є найдешевшою з олій через її цінову перевагу на ринках походження, рекордний урожай соняшнику в Україні та Росії скорочує розрив.

«Ми прогнозуємо, що світове виробництво насіння соняшнику в 2021/22 МР складе 56,5 млн т, що на 6,5 млн т більше, ніж у 2020/21 МР. Збільшення виробництва відбувається з України, Росії, ЄС та Аргентини», — сказав фахівець.

За оцінками S&P Global Platts, на 1 листопада ціна на соняшникову олію на умовах FOB Black Sea Ukraine становила $1370 за т, а на сиру пальмову олію на умовах FOB в Індонезії — $1347,5 за т, різниця в ціні становила $22,5 за т. Рік тому різниця в ціні становила $202,5 ​​за т. Що стосується вартості в пункті призначення, середня вартість імпорту тонни сирої олії склала $1460 в Мумбаї, Індія, тоді як сира пальмова олія коштувала $1455 станом на 29 жовтня. .

«За цими підрахунками загальне мито, сплачене за сиру соняшникову олію, становить 6 тис. рупій за т ($80,59), що нижче, ніж мито у розмірі 7,74 тис. рупій за т ($104,01), сплачене за сире пальмова олія. Соняшникова олія також має набагато більшу ціну на внутрішньому роздрібному ринку, ніж пальмова олія», — наголошується в матеріалі.

Нагадаємо, що експорт та виробництво соняшникової олії в Україні у 2021/22 МР потенційно оцінюється на рекордному рівні.

Виконано за допомогоюDisqus