Бразилія може припинити імпорт агрохімікатів та розпочати експорт

Бразилія може припинити імпорт та розпочати експортувати агрохімікати, але для цього потрібна підтримка уряду. Нещодавно у Бразилії вийшов державний указ, який має врегулювати проблему з експортом добрив.

Таку думку висловив менеджер із питань регулювання Бразильської національної спілки виробників продуктів захисту рослин (Sindiveg) Фабіо Кагі на AgroNews.

Бразильське законодавство передбачає, що пестициди можуть вироблятися, продаватися та використовуватися лише після попередньої реєстрації у певних федеральних агентствах.

«Це стосується також досліджень, експериментів, пакування та маркування, транспортування, зберігання, комерційної реклами, місця призначення відходів та пакування, класифікації, контролю та перевірки продуктів. Оскільки Бразилія підписала кілька міжнародних договорів, процес отримання реєстрації та проведення тестів відповідає тому, що було прийнято у країнах-членах Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), організації, до якої наразі входять 38 країн-учасниць», — каже Фабіо Кагі.

Щоб зареєструвати агрохімікат у Бразилії, зацікавлена ​​сторона має пройти перевірки у великій кількості державних установ.

У Бразилії у 2020 р. було подано 1083 заявки на реєстрацію експортних документів аграріями. З січня до серпня 2021 р. їх було 576. Проте за півтора року задовольнили лише 493.

«Як виробництво, так і розробка рецептур на території Бразилії є одним із критеріїв для визначення пріоритетів у наступному списку. Бразилія є великим імпортером пестицидів, з дефіцитом торговельного балансу в агрохімічному секторі в 2019 році близько $5 млрд. Того ж року галузі працювали із середнім рівнем простою 61%», — зазначає фахівець.

За словами Фабіо Кагі, експорт добрив є пріоритетним для покращення статусу країни.

«Це делікатна ситуація, яку необхідно спочатку виправити за допомогою спрощення процесу реєстрації для експорту продуктів на основі активних інгредієнтів та компонентів, які вже зареєстровані в Бразилії. Нещодавно опублікований державний указ має стимулювати розвиток створення промислових потужностей та зниження вразливості країни», — наголосив експерт.

Нагадаємо, що через зростання цін на добрива бразилійські аграрії порівняно зі своїми американськими колегами не зменшуватимуть посівів кукурудзи наступного року. Аналітики Conab прогнозує у Бразилії рекордні 20,86 млн т кукурудзи на 2021/22 МР.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus