РОСТОК-ХОЛДИНГ

Вирощування зернових та зернобобових культур, виробництво молока
20580

«РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні та реалізації зернових культур, виробництві та продажу молока.

Земельний банк — 15,7 тис. га

Топ 100 латифундистів України

Регіони діяльності: Чернігівська область.

Профіль YouControl.

Генеральний директор групи — Дмитро Купавцев.

Постачальники насіння — MAÏSADOUR, «Євраліс Семенс», DuPont Pioneer, Syngenta та ін.

Профіль бізнесу «РОСТОК-ХОЛДИНГ»

Рослинництво

Землі групи розташовані в Чернігівській області, кліматично сприятливих і екологічно-чистій зоні. Група вирощує кукурудзу, озиму пшеницю, соняшник, сою та ярий ячмінь.

Загальна площа родючої землі, яку обробляє «РОСТОК-ХОЛДИНГ», становить близько 15,7 тис. га. 

Сільськогосподарська продукція холдингу вирощується з якісного посівного матеріалу з дотриманням всіх інноваційних технологій та відповідає стандартам, які дозволяють реалізовувати продукцію на зовнішніх та внутрішніх ринках.

Зберігання зернових культур

У складі групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» є один елеватор — Новгород-Сіверський. Станом на сьогодні загальна потужність з одноразового зберігання складають 39 600 тонн. Також з 2014 року застосовується технологія зберігання зерна в поліетиленових герметичних мішках. Холдинг розширює свої виробничі потужності, а також приділяє особливу увагу професійному обладнанню для більш якісного зберігання культур. 

Нові елеваторні системи відрізняють високу надійність, енергоефективність, хорошу продуктивність й універсальність. Вони дають змогу зберігати зерно будь-якого типу максимально довго, транспортувати, очищати, сушити, вентилювати врожаю, постійно вести контроль та моніторинг.

Читати по темі: РОСТОК-ХОЛДИНГ уходит в рост

Торгівля c/г культурами

На зовнішньому ринку група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» реалізує кукурудзу, пшеницю продовольчу та фуражну, сою та ярий ячмінь.

На внутрішньому — соняшник та ярий ячмінь.

Трейдинг є стратегічною діяльністю, що дозволяє зрозуміти тренди та отримати кращу ціну  на ринку у правильний момент.

Тваринництво

Молочні ферми групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» знаходяться на території Чернігівської області. Поголів’я ВРХ становить понад 400 корів, з них близько 250 голів дійного стада. Базова порода — голштинська (молочна). Дана порода виводилась для отримання великих надоїв. Надої корів становлять близько 9500-10500 л на дійну корову.

Фінанси

Група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» у 2017 р. інвестувала у розвиток $8,5 млн. Істотна частка цієї суми була спрямована на збільшення елеваторних потужностей, зокрема реконструкцію Новгород-Сіверського елеватора, а також купівлю сільськогосподарської техніки.

Історія розвитку «РОСТОК-ХОЛДИНГ»

Читати по темі: ТОП потрясений агрорынка 2018

1993 р. — старт тваринництва — приєднання до групи «Ічнянського заводу сухого молока та олії» та «Срібняського молокозаводу».

2003-2009 рр. — старт рослинництва — приєднання до групи 5-ти с/г підприємств: «Агрофірма «Надія», «Крупичпільське», «Хлібороб», «Берегиня», «Ічнянське». Реконструкція основних потужностей на «Ічнянському заводі СММ». Приєднання до групи комбікормового заводу «Комбікормник». Створення торгових компаній.

2011 р. — будівництво та введення в експлуатацію 1-ї черги елеваторного комплексу на базі «Комбікормник» (м. Ічня, Чернігівська область). Потужність комплексу доведено до 25 тис. т одноразового зберігання. Збільшення земельного банку до 20 тис. га.

2012 р. — будівництво та введення в експлуатацію на базі «Шалигинське» (м. Глухів, Сумська область) 1-ї черги елеватора потужністю 20 тис. т одноразового зберігання.

2013 р. — завершено будівництво 2-ї черги елеваторного комплексу у Чернігівській області. Потужності комплексу з одноразового зберігання зросли до 35 тис. т на добу. Завершено будівництво 2-ї черги елеваторного комплексу у Сумській області. Поточна потужність одноразового зберігання об'єкта становить 46 тис. т. Збільшення земельного банку до 40 тис. га.

2014 р. — збільшення земельного банку землі до 60 тис. га.

2015 р. — входження до складу групи елеваторного комплексу у м. Новгород-Сіверський. По завершенню реконструкції поточна потужність одноразового зберігання об'єкта досягла 10 тис. т на добу. Реконструкція та запуск 1-ї черги насіннєвої лінії у м. Глухів. Вихід із складу групи молочних заводів.

2016-2018 рр. — початок реконструкції та оптимізації молочно-товарних ферм у м. Ічня. Модернізація елеваторного комплексу у м. Новгород-Сіверський. Збільшення потужностей елеваторів для сушіння сільгоспкультур (м. Глухів, м. Ічня, м. Новгород-Сіверський).

2018 р. — «РОСТОК-ХОЛДИНГ» піддається рейдерським діям. У листопаді Харківський районний суд (смт. Покотилівка Харківської області) задовольнив клопотання та повторно наклав арешт на частину майна групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ». Наприкінці грудня головний офіс у Києві та кластери у регіонах зайняли невідомі особи.

2019 р. — фінансова компанія «Мустанг Фінанс» направила до Господарського суду позовну заяву про стягнення заборгованості з «РОСТОК-ХОЛДИНГ» за кредитними договорами на суму $6,5 млн.

2020 р. — АМКУ дозволив компанії Samoran Investments, бенефіціаром якої є Яків Грибов, придбати акції компанії «РОСТОК-ХОЛДИНГ».

Читати по темі: АМКУ разрешил компании Якова Грибова купить 49,9% акций «РОСТОК-ХОЛДИНГ».

Конфлікти «РОСТОК-ХОЛДИНГ»

2018 р. — Ігри престолів РОСТОК-ХОЛДИНГ

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Андрій Казимиров
Казимиров Андрій
Комерційний директор
Шваб Андрій
Корпоративний директор
Віктор Купавцев
Купавцев Віктор Петрович
Голова Ради директорів групи
Дмитро Купавцев
Купавцев Дмитро Вікторович
Генеральний директор

Команда

Нікітіна Софія
Менеджер із зв'язків з громадськістю групи
Макаренко Олександр
Головний інженер
Лєбєдєв Юрій
Головний агроном групи

Контакти