РОСТОК-ХОЛДИНГ

Вирощування зернових та зернобобових культур, виробництво молока
18752

«РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні та реалізації зернових культур, виробництві та продажу молока.

Земельний банк — 35 тис. га

Топ 100 латифундистів України

Регіони діяльності: Чернігівська та Сумська область.

Згідно з аналітичною системою YouControl, ключові особи — Віктор Кияновський та Віктор Купавцев.

Генеральний директор групи — Андрій Шваб.

Постачальники насіння — MAÏSADOUR, «Євраліс Семенс», DuPont Pioneer, Syngenta та ін.

Профіль бізнесу «РОСТОК-ХОЛДИНГ»

Рослинництво

Читати по темі: Валерий Ласьков: Креативный подход открывает новые горизонты 

Земельний банк групи поділено на великі суміжні кластери. Група вирощує кукурудзу, озиму пшеницю, соняшник, сою та ярий ячмінь.

«РОСТОК-ХОЛДИНГ» у 2018 р. зібрав 69,4 тис. т ранніх зернових культур, зокрема озимої пшениці, ярого ячменю та гороху. Валовий збір ранніх зернових культур компанії знизився на 2,4%. У розрізі культур зібрано:

  • озимої пшениці — з площі 6,7 тис. га. Загальний валовий збір становив 40,9 тис. т, за середньої врожайності — 6,1 т/га;
  • ярого ячменю — із площі 5,1 тис. га. Валовий збір — 25,1 тис. т. Середня врожайність становила 4,9 т/га;
  • горох – із площі 1,1 тис. га. За результатами збирання отримано 3,4 тис. т. Середня врожайність становила 3,0 т/га.

Зберігання

У складі групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» 3 елеватори — Глухівський, Ічнянський та Новгород-Сіверський. Їхні загальні потужності з одноразового зберігання становлять 104 тис. т. Також з 2014 р. застосовується технологія зберігання зерна в поліетиленових герметичних мішках.

Експорт зернових

Читати по темі: РОСТОК-ХОЛДИНГ уходит в рост

На зовнішньому ринку група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» реалізує кукурудзу, пшеницю продовольчу та фуражну, сою та ярий ячмінь. На внутрішньому — соняшник та ярий ячмінь.

Тваринництво

Молочні ферми групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» знаходяться на території Чернігівської та Сумської областей. Поголів'я ВРХ становить близько 2,7 тис., їх близько 1,3 тис. голів дійного стада.

Продуктивність корів становить 8,27 тис. л на рік. Базова порода — голштинська (молочна).

Фінанси

Група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» у 2017 р. інвестувала у розвиток $8,5 млн. Істотна частка цієї суми була спрямована на збільшення елеваторних потужностей, зокрема реконструкцію Новгород-Сіверського елеватора, а також купівлю сільськогосподарської техніки.

Історія розвитку «РОСТОК-ХОЛДИНГ»

Читати по темі: ТОП потрясений агрорынка 2018

1993 р. — старт тваринництва — приєднання до групи «Ічнянського заводу сухого молока та олії» та «Срібняського молокозаводу».

2003-2009 рр. — старт рослинництва — приєднання до групи 5-ти с/г підприємств: «Агрофірма «Надія», «Крупичпільське», «Хлібороб», «Берегиня», «Ічнянське». Реконструкція основних потужностей на «Ічнянському заводі СММ». Приєднання до групи комбікормового заводу «Комбікормник». Створення торгових компаній.

2011 р. — будівництво та введення в експлуатацію 1-ї черги елеваторного комплексу на базі «Комбікормник» (м. Ічня, Чернігівська область). Потужність комплексу доведено до 25 тис. т одноразового зберігання. Збільшення земельного банку до 20 тис. га.

2012 р. — будівництво та введення в експлуатацію на базі «Шалигинське» (м. Глухів, Сумська область) 1-ї черги елеватора потужністю 20 тис. т одноразового зберігання.

2013 р. — завершено будівництво 2-ї черги елеваторного комплексу у Чернігівській області. Потужності комплексу з одноразового зберігання зросли до 35 тис. т на добу. Завершено будівництво 2-ї черги елеваторного комплексу у Сумській області. Поточна потужність одноразового зберігання об'єкта становить 46 тис. т. Збільшення земельного банку до 40 тис. га.

2014 р. — збільшення земельного банку землі до 60 тис. га.

2015 р. — входження до складу групи елеваторного комплексу у м. Новгород-Сіверський. По завершенню реконструкції поточна потужність одноразового зберігання об'єкта досягла 10 тис. т на добу. Реконструкція та запуск 1-ї черги насіннєвої лінії у м. Глухів. Вихід із складу групи молочних заводів.

2016-2018 рр. — початок реконструкції та оптимізації молочно-товарних ферм у м. Ічня. Модернізація елеваторного комплексу у м. Новгород-Сіверський. Збільшення потужностей елеваторів для сушіння сільгоспкультур (м. Глухів, м. Ічня, м. Новгород-Сіверський).

2018 р. — «РОСТОК-ХОЛДИНГ» піддається рейдерським діям. У листопаді Харківський районний суд (смт. Покотилівка Харківської області) задовольнив клопотання та повторно наклав арешт на частину майна групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ». Наприкінці грудня головний офіс у Києві та кластери у регіонах зайняли невідомі особи.

2019 р. — фінансова компанія «Мустанг Фінанс» направила до Господарського суду позовну заяву про стягнення заборгованості з «РОСТОК-ХОЛДИНГ» за кредитними договорами на суму $6,5 млн.

2020 р. — АМКУ дозволив компанії Samoran Investments, бенефіціаром якої є Яків Грибов, придбати акції компанії «РОСТОК-ХОЛДИНГ».

Читати по темі: АМКУ разрешил компании Якова Грибова купить 49,9% акций «РОСТОК-ХОЛДИНГ».

Конфлікти «РОСТОК-ХОЛДИНГ»

2018 р. — Ігри престолів РОСТОК-ХОЛДИНГ

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Шваб Андрій
Корпоративний директор
Віктор Купавцев
Купавцев Віктор Петрович
Голова Ради директорів групи
Дмитрий Купавцев
Купавцев Дмитрий Викторович
Исполнительный директор

Команда

Штыка Ярослав
Заместитель исполнительного директора по строительству и эксплуатации элеваторно-складских комплексов группы