Гросанс став жертвою Олени Богач. Він хотів повернути гроші у законний спосіб — адвокат американця

Курт Гросанс у Печерському районному суді Києва
Курт Гросанс у Печерському районному суді Києва
Джерело фото: Издание «Ґрати»

Курт Гросанс, якого підозрюють в організації замаху на міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка, став жертвою громадянки України Олени Богач. Тільки вона спілкувалася з «кілером» і передавала йому гроші, а американець до цього не має відношення.

Про це під час учорашнього суду заявила адвокат Курта Гроссанса Алла Угріна, пишуть «Ґрати».

Журналісти зазначили, що щодо кожного з підозрюваних пройшло окреме засідання.

Читати за темою: Замах на міністра АПК Романа Лещенка: версії конфлікту, що відомо про обвинуваченого і що думає ринок (ОБНОВЛЯЄТЬСЯ)

Алла Угрина заявила, що її підзахисний «абсолютно не розуміє, чому його затримали, оскільки жодних правопорушень він не чинив».

Оскільки він не володіє ні українською, ні російською, то, за її словами, не розумів, про що говорили Олена Богач та свідок — поліцейський під прикриттям, який представився кілером. У справі він фігурує під вигаданим ім'ям «Володимира Черненка». Тож не міг відповідним чином реагувати.

Адвокат додала, що все, чого хотів Курт Гросанс, — повернути гроші законним способом. Ці ж слова сказала перекладачка, поговоривши з підозрюваним.

«Підозрюваний каже, що для нього головне повернути свої гроші. Він знає, що для цього йому потрібно буде пройти ще через одну судову інстанцію. Але він не має уявлення, що Олена Богач обговорювала з іншими людьми», — сказала перекладачка, поговоривши з Куртом Гросансом.

На засіданні прокурори звернули увагу, що Курт Гросанс «усвідомлював безпідставність своїх вимог щодо стягнення грошей і тому вирішив вчинити кримінальне правопорушення». Прокурори просили його заарештувати, оскільки інакше підозрюваний може відлетіти до США та втекти. Вони також заявили, що підозрюваний може вплинути на свідків чи ще гірше — довести свої плани на вбивство до кінця.

Адвокат заявила, що у її клієнта в Україні бізнес, і він не збирається тікати. Захисниця просила призначити йому цілодобовий домашній арешт.

Видання пише, що це не переконало суддю Олега Білоцерківця, і він відправив бізнесмена до СІЗО на 60 днів. Адвокат не відповіла на запитання журналістів, чи оскаржуватиме вона рішення.

У свою чергу друга підозрювана Олена Богач на суді також заперечувала провину і все звалила на Курта Гросанса.

«Ваша честь, я не погоджуюся з цією підозрою. Тому що, дійсно, я не мала ні наміру, ні мотивів, ні якихось фінансових можливостей щось робити. Я справді працювала помічником та перекладачем Курта Гросанса. Курт Гросанс мав якісь конфлікти з вищезгаданим Романом Лещенком. Я до цього ставлення не маю», — сказала вона.

Згідно з матеріалом, прокурори просили суд заарештувати Олену Богач. На їхню думку, вона також може втекти, знищити докази, вплинути на свідків та довести вбивство до кінця.

Олену Багач захищав адвокат за призначенням Ігор Шаповалов. Він не погодився з прокурорами та просив призначити його підзахисний домашній арешт. За його словами, вона буде під наглядом поліції та не зможе ні втекти, ні, тим більше, планувати новий злочин. Адвокат додав, що Олена Богач має 13-річну доньку, яку більше нема кому виховувати.

Але суддя відкинув ці аргументи та відправив підозрювану в ізолятор. Її адвокат вважає рішення необґрунтованим та збирається його оскаржити.

Нагадаємо, що раніше суд обрав двом підозрюваним запобіжні заходи — це утримання під вартою на 60 діб.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus