На світовому ринку свинини погіршується ситуація з АЧС

Динаміка світового ринку м'яса, як і раніше, визначатиметься великою невизначеністю у 2022 р. з огляду на те, що африканська чума свиней (АЧС) збережеться у кількох країнах Азії та Східної Європи. Новини про АЧС за останні кілька днів посилилися, з'явилися повідомлення про ускладнення в Росії та В'єтнамі.

Про це повідомляє видання «УкрАгроКонсалт».

Згідно з повідомленням, Росія та В'єтнам є великими споживачами свинини й можуть мати агресивний імпорт у найближчі кілька місяців, тому Бразилія може збільшити потік постачання, що важливо з огляду на момент невизначеності щодо потенційних закупівель Китаю у найближчі місяці, що може призвести до більшої доступності на внутрішньому ринку в умовах невисокого попиту. Попри недавнє зростання цін на свинину на китайському ринку, ціни залишаються низькими у порівнянні з кінцем 2020 р., що знижує імпорт.

Щодо Росії, то ціни на свинину на її території цього року стрімко зростають через поширення АЧС. За словами президента Національної спілки свинарів, з початку року випадки захворювання зареєстровані у 35 регіонах країни, включаючи кабанів та сільськогосподарських тварин.

«У зв'язку з погіршенням ситуації, компанії сектора коригують свої прогнози виробництва на кінець 2021 р. з невеликим випередженням у порівнянні з минулим роком, не встигаючи за динамікою внутрішнього попиту. Таким чином, попри загострення АЧС у країні, він далекий від рівня, зареєстрованого Китаєм у період з 2018 до 2019 р., але достатнього, щоб вивести російський ринок із рівноваги», — зазначається в повідомлені.

Відзначається, що ще один захід, прийнятий країною, встановлення квоти на безмитний імпорт у розмірі 200 тис. т яловичини та 100 тис. т свинини у 2022 р. У країні розраховують розширити виробництво у 2022 р., що разом з імпортом має знизити ціни на м'ясо в країні.

Що стосується В'єтнаму, уряд оголосив, що АЧС розвивається складним чином й існує загроза його масового поширення по країні. Згідно із заявою, цього року хвороба вже поширилася на 57 із 63 провінцій В'єтнаму, при цьому вже втрачено 230 тис. тварин, що втричі більше, ніж у 2020 р.

Щодо Китаю випадки АЧС, про які повідомила Всесвітня організація охорони здоров'я тварин (МЕБ), були рідкісними. У 2021 р. в Китаї було зареєстровано лише 14 випадків захворювання.

«Протягом року представники галузі заявляли, що частково активне розширення виробництва в Китаї було викликане побоюваннями щодо хвороби. Висока вартість виробництва та втрати також прискорюють забій у Китаї. Китайський уряд вживає заходів, спрямованих на скорочення пропозиції та підвищення цін на рівнях, які дозволяють рентабельність та не ставлять під серйозну загрозу його майбутнє виробництво», підкреслюється в повідомлені.

Нагадаємо, що Україна може потужно увійти до глобального ринку м'яса, а українські підприємства створювати в Україні додану вартість та експортувати м'ясо та м'ясні вироби.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus