У листопаді імпорт свинини скоротився майже на чверть — експерти

Протягом листопада Україна імпортувала 4,7 тис. т свіжого, охолодженого та мороженого м’яса свиней. Це на 23% чи 1,4 тис. т менше ніж завезли за попередній місяць.

Про це повідомляє пресслужба асоціації «Свинарі України» (АСУ) за даними митної статистики.

Відмічається, що рівень імпортної активності послабила як цінова динаміка на внутрішньому ринку свинини, так і відносне «затишшя» у країнах ЄС. Експерти акцентували, що на середину листопада припав ціновий мінімум другого півріччя 2021 р., пов’язаний із сезонним спадом цін на ринку живця. Хоча вже у другій половині місяця котирування почали відновлюватися, вони не повною мірою надолужили втрачені у жовтні позиції. Тож середня ціна листопада, за словами фахівців, була на 6,7% нижчою за жовтневий показник.

«Водночас ціни на свинину в країнах ЄС з кінця жовтня коливалися незначно у відповідь на збалансованішу ринкову ситуацію, тож зміна середньомісячної позначки не перевищила пари відсотків. Невідповідність цінової динаміки дещо знизила економічну привабливість завезення свинини з-за кордону», — прокоментували в АСУ.

Втім, не дивлячись на зменшення імпортного потоку у кінці осені, обсяги зовнішніх поставок м’яса свиней значно більші за ті, що фіксували до серпня цього року.

«Обсяг імпорту свинини за липень-листопад складає близько 24 тис. т, що перевищує річне надходження свинини з-за кордону у 2019 р. З іншого боку, готовність внутрішнього ринку поглинути більші обсяги як вітчизняної, так і імпортованої свинини свідчить про істотні резерви збільшення його ємності за сприятливих обставин», — відзначають в АСУ.

Нагадаємо, Україна збільшила експорт свинини на зовнішні ринки. Цьогоріч відзначається підвищення активності зовнішніх поставок, які за 9 місяців перевищили минулорічний доробок на 12% та у понад 1,5 раза результати трьох кварталів 2020-го.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus