Зернотрейдери розповіли, як змінилися ціни на ринку українського зерна

Станом на 2 грудня гривневі ціни попиту CPT-порт на продовольчу пшеницю у глибоководних портах зменшились на 150 грн за т у порівнянні з минулою п’ятницею, у доларовому еквіваленті зниження відбулось на $8-10 за т. 

Таку думку висловили аналітики компанії G.R. Agro.

Відзначається, що попри досить значну покупку GASC’у та сьогоднішній тендер Тунісу, ситуація з Omicron, яка почалась ще минулої п’ятниці, тисне на ціни.

«ABARES збільшив прогноз урожаю пшениці в Австралії до рекордних 34,4 млн т. Також погода в Австралії покращилась, що зменшило ризики щодо якості врожаю. Цей фактор може тиснути на ціни, у той час, як тендер Саудівської Аравії може стримати падіння», — наголошують у G.R. Agro.

За словами аналітиків, на експортному ринку фуражної пшениці спостерігалося зниження цін під натиском сусідніх ринків.

Прогнози експертів свідчать, що сигнали зі сторони ринку пшениці та кукурудзи будуть направляти ціни.

«Станом на 2 грудня, ціни попиту на українську кукурудзу CPT глибоководні порти зменшились на $3 за т в порівнянні з минулою п’ятницею — $269 за т на фоні збільшення кількості пропозицій і невеликому попиту. Експортери поки чекають на подальше зменшення цін і не спішать укладати угоди на купівлю», — коментують аналітики.

Активність імпортерів на ринку кукурудзи в Україні, за прогнозами експертів, буде виступати головним фактором корегування цін.

«Ціни попиту на український ячмінь CPT глибоководні порти залишились на тому ж рівні проти минулої п’ятниці. На фоні інших ринків ціни на ячмінь падають не так стрімко через обмежену пропозицію (на 24 листопада експорт ячменю склав 81% від прогнозу)», — акцентують в G.R. Agro.

Попит зі сторони Тунісу та Йорданії може надати підтримку цінам на український ячмінь, підсумовують аналітики.

Нагадаємо, що середнє значення Індексу цін на зернові The Food and Agriculture Organization (FAO) у листопаді склало 141,5 пункту, що на 4,3 пункту (3,1%) вище за жовтневий показник і на 26,6 пункту (23,2%) вище за показник минулого року.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus