В Україні лише 20% комбайнів можуть формувати якісні карти врожайності — експерт

В Україні лише 20% комбайнів можуть формувати якісні карти врожайності, але ця цифра з кожним роком зростає.

Про це розповів менеджер із розвитку бізнесу компанії Bayer Сергій Сичевський під час круглого столу на тему «Трансформація сільського господарства за допомогою цифрових технологій», передає кореспондент Latifundist.com.

«Ми говоримо про якість даних, а в Україні з цим велика проблема. У нас є сівалка, яка генерує з кожного сошника інформацію про глибину і густоту посіву. А два інших поля обробляються сівалками, які не формують таку інформацію. Аналогічна ситуація і з комбайнами: частина з них збирає інформацію, а інша — не має такого технічного оснащення. Звісно, пощастить, якщо на поле, де працювала інноваційна сівалка, потрапить комбайн, який може робити карти врожайності. Тоді аграрій отримає всі шари інформації і зможе підвищити свою ефективність роботи», — зазначає Сергій Сичевський.

І додає, що Bayer на виставці AGRITECHNICA 2022 запропонує рішення, яке дозволить збільшити кількість сумісних комбайнів, які можуть генерувати якісні карти врожайності. Це рішення буде доступним і для українських аграріїв.

«Від цього виграють усі гравці ринку: і ті, хто працює з землею, і землевласники, які хочуть знати, що їхня земля використовується належним чином, і безпосередньо партнери — виробники добрив, насіння, ЗЗР, які зацікавлені у тому, щоб їх продукт був безпечний і дава економічну ефективність», — резюмував Сергій Сичевський.

Нагадаємо, що посівні комплекси Väderstad Spirit у варіантах із робочою шириною 6 м, 8 м або 9 м забезпечують високу точність і продуктивність висіву різноманітних культур. Точна глибина висіву насіння у ґрунт здійснюється за допомогою дводискових сошників великого діаметру (380 мм).

Виконано за допомогоюDisqus