Bayer

ЗЗР, агрохімія, наукові дослідження, біотехнології, ресурсозберігаюче землеробство
9881

Bayer — міжнародна компанія, яка проводить експертизу у сфері природничих наук охорони здоров'я та сільського господарства. Це одна із світових інноваційних компаній-лідерів у галузі захисту рослин, насіння та біотехнологій.

Голова Ради директорів Bayer — Вернер Бауманн. Член Ради директорів Bayer — Ліам Кондон.

В Україні свою діяльність концерн веде з 1992 р., у формі «Байєр» з 2002 р. з головним офісом у м. Києві.

Дистриб'юторами Bayer по ЗЗР є «Агроскоп Інтернешнл», «Бізон-Тех», «Ерідон», Лебединський насіннєвий завод, «Седна-Агро», «Суффле Агро Україна»та ін.

Bayer готова заплатити до $8 млрд для врегулювання поданих у США судових позовів, де позовники вимагають визнати, що гербіцид Roundup може викликати розвиток ракових захворювань у людей.

Профіль бізнесу Bayer

Bayer відповідає за сферу захисту рослин, насіння та біотехнологій. Підрозділ пропонує широку лінійку продуктів, включаючи високоякісне насіння, інноваційні ЗЗР, до складу яких входять як хімічні, так і біологічні діючі речовини, що активно розвиває напрямок ресурсозберігаючого землеробства.

ЗЗР

Bayer є одним із лідерів українського ринку ЗЗР. У 2018 р. компанія Bayer в Україні пропонує 74 видів ЗЗР, серед яких 20 гербіцидів, 10 інсектицидів, 26 фунгіцидів, 15 протруйників, а також 3 регулятори росту та прилипателі.
Кожен із продуктів до початку масового виробництва проходить багаторічні ретельні дослідження та випробування для досягнення високих дієвих якісних характеристик за максимальної безпеки для людей, тварин, культурних рослин тощо.

Насіння

Bayer, поряд із ЗЗР, на світовому рівні відома також як і провідна насіннєва компанія.

Серед основних напрямів цієї діяльності лідируюче місце сьогодні займають селекція та насінництво:

  • ярого ріпаку — під брендом InVigor® на північно-американському ринку (частка ринку у Канаді понад 50%);
  • бавовнику — під брендом FiberMax® та Stoneville®;
  • гібридного рису — під брендом Arize®;
  • овочів — під брендом Nunhems®;
  • озимого ріпаку для європейського ринку.

Компанія інтенсивно інвестує в сучасну селекцію пшениці та сої.

АгроАрени

Щороку на поля запрошують демонстраційні центри «АгроАрени», де агрономи та фермери можуть відвідати практичні семінари з технологій вирощування сільськогосподарських культур із застосуванням сучасних ЗЗР та поділитися досвідом зі своїми колегами з різних куточків України.

«АгроАрени Центр» у Полтавській області, «АгроАрени Захід» у Тернопільській області, «АгроАрени Південь» у Миколаївській області та партнерська Стадіон у Черкаській області та «АгроАрени Схід» у Харківській області збирають агрономів та директорів сільськогосподарських компаній.

Фінанси

Обсяги продажів підрозділу Bayer Crop Science у 2017 р. зменшилися на 2,2% до позначки €9,58 млрд. Це здебільшого пояснюється ситуацією на ринку сільгосппродукції у Бразилії, де обсяг продажів зменшився через несподівано високі запаси продукції на ринку. За винятком Бразилії, продаж відділу Crop Science зріс на 3%. Обсяги продажів зменшилися на 18% у Латинській Америці, але найбільше зросли у Північній Америці (на 5,8%), а також в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та Європі, на Близькому Сході, в Африці.


Показник EBITDA до відрахування спеціальних статей для підрозділу Crop Science знизився на 15,6% до позначки €2,043 млрд. Це здебільшого пояснюється ситуацією у Бразилії, яка призвела до зниження відпускних цін та обсягу продажу. Додатковим фактором став несприятливий вплив валютних курсів на суму €63 млн.

Угода Bayer та Monsanto

Читати по темі: Как проходила сделка Bayer & Monsanto?

19 травня 2016 р. Bayer висунув першу пропозицію про купівлю корпорації Monsanto у розмірі $122 за акцію, що в загальній сумі становило $62,2 млрд. Ознайомившись із додатковою інформацією, зваживши всі за та проти, німецька компанія підняла ціну до $125 за акцію.

На 14 липня 2016 р. загальна пропонована сума склала вже близько $63,5 млрд. Крім того, Bayer готовий виплатити «Монсанто» неустойку у розмірі $1,5 млрд у тому випадку, якщо вказана угода не буде схвалена антимонопольними регуляторами. Керівництво Monsanto вкотре відкинуло пропозицію німецької компанії.

5 вересня 2016 р. компанія Bayer оголосила про подальші переговори з корпорацією Monsanto та збільшила свою пропозицію до $127,5 за акцію. Загальна сума на той момент становила $65 млрд. За тиждень сума купівлі знову зросла, і в результаті становила $66 млрд.

Читати по темі: Сделка Bayer&Monsanto: риски и перспективы «сделки века»

У вересні 2016 р. компанія обговорила з великими банками виділення бридж-кредиту $57 млрд на фінансування угоди з купівлі Monsanto. Потрібну суму надали 27 кредиторів терміном на один рік. Здебільшого це європейські та японські банки. Організатори креду — Bank of America, Credit Suisse Group, Goldman Sachs Group, HSBC Holdings Plc та JPMorgan Chase&Co.

Жовтень 2016 р. — Bayer оголосила про завершення процесу продажу споживчого сегменту бізнес-групи Environmental Science, яка входить до складу підрозділу Crop Science, компанії SBM. Споживчий сегмент охоплює діяльність підрозділів Bayer Garden та Bayer Advanced у Європі та Північній Америці. Після завершення процесу передачі активів 220 працівників перейшли до команди SBM.

Листопад 2016 р. — Bayer повідомила про розміщення облігацій на суму €4 млрд, які будуть спрямовані на виконання вимог достатності капіталу у зв'язку із планованим придбанням Monsanto. Крім того, компанія вирішила продати частину бізнесу на ринку бавовни та насіння каноли, щоб відповідати вимогам антимонопольного законодавства.

Грудень 2016 р. — акціонери компанії Monsanto схвалили злиття з Bayer на спеціальних зборах акціонерів. Попередні підсумки голосування показали, що близько 99% усіх голосів віддали за злиття з Bayer.

Жовтень 2017 р. — у зв'язку із запланованим придбанням компанії Monsanto, компанія Bayer підписала угоду про продаж компанії BASF окремих напрямків бізнесу підрозділу Crop Science за €5,9 млрд.Активи, що продаються, принесли компанії у 2016 р. чистий оборот приблизно €1,3 млрд.

Активи, які будуть продаватися, включають глобальний бізнес з виробництва глюфосинату амонію та пов'язану з цим технологію LibertyLink™, істотну частину бізнесу насіння, а також відповідні підрозділи досліджень та розробок. Інші активи, зазначені в угоді, — це глобальний бізнес із виробництва насіння бавовни (за винятком Індії та Південної Африки), північноамериканський та європейський бізнес ріпаку та сої.

Крім цього, угода включає передачу відповідної інтелектуальної власності та промислових об'єктів, а також перехід понад 1 800 працівників, переважно в США, Німеччині, Бразилії, Канаді та Бельгії.


При цьому BASF та Bayer підписали угоду на придбання додаткових активів та частини бізнесу у травні 2018 р.

Угоду Bayer & Monsanto схвалили:

  • грудень 2017 р. — Комітет із іноземних інвестицій у Сполучених Штатах (CFIUS) зробив висновок, що немає жодних невирішених питань національної безпеки щодо цієї угоди;
  • березень 2018 р. — Європейська комісія схвалила угоду із низкою умов. Bayer погодився продати бізнес, який займається насінням, добривами та цифровими технологіями в галузі сільського господарства компанії BASF, знявши цим претензії і з боку ЄС;
  • квітень 2018 р. — Міністерство юстиції США озвучило попередню згоду на угоду. Також Федеральна антимонопольна служба Росії схвалила злиття;
  • травень 2018 р. — Міністерство юстиції США умовно схвалило придбання.


7 червня 2018 року Bayer успішно завершила придбання Monsanto. Акції американської компанії більше не продаватимуться на Нью-Йоркській фондовій біржі, оскільки відтепер Bayer є єдиним власником компанії Monsanto. Акціонери компанії Monsanto отримають 128 доларів за одну акцію.

Відповідно до вимог умовного схвалення Міністерства юстиції США, інтеграція Monsanto у структуру компанії Bayer відбудеться після завершення процесу передачі активів компанії BASF у рамках реалізації окремих бізнес-напрямків. Очікується, що сам процес інтеграції розпочнеться приблизно за 2 місяці.

Bayer у рейтингах

2016 р. — злиття Bayer&Monsanto увійшло до ТОП-5 угод зі злиття 2016 року.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Бортоліні Лаерсіо
Керівник аграрного підрозділу в Україні
Рейтер Боб
Руководитель R&D отдела компании
Перчиц Андрей
Руководитель департамента маркетинга компании
Бондарчук Иванна
Руководитель департамента развития и инноваций

Команда

Кулинич Владимир Васильевич
Эксперт по демонстрационным исследованиям
Кравцан Андрей
Менеджер по продажам в Кировоградской области компании
Каменев Александр
Региональный менеджер по маркетингу в южном и восточном регионе компании
Атаманюк Анатолий Викторович
Региональный представитель в Ровенской области компании

Контакти