Ринок кукурудзи знаходиться в очікуванні нейтрального звіту USDA

Трейдери напередодні виходу грудневого звіту USDA дотримуються нейтральних позицій по кукурудзі, тому ціни залишаються стабільними, або дещо знижуються. 

 Про це пише GrainTrade.

Відмічається, що у США ціни від падіння утримало збільшення виробництва етанолу та експортних продажів до Мексики.

«За усередненим прогнозом аналітиків, у новому звіті експерти USDA незначно зменшать оцінку запасів кукурудзи у США, але прогноз кінцевих світових запасів залишать на рівні 304,5 млн т. Для Аргентини прогноз виробництва зменшать на 300 тис т до 54,2 млн т, а для Бразилії його підвищать на 400 тис. т до 118,4 млн т», — говорится в повідомленні.

За офіційними даними Китаю, у 2021 р. країна зібрала 272,6 млн т кукурудзи, що на 4,6% перевищує торішній показник та відповідає прогнозу USDA у 273 млн т. У порівнянні з попереднім роком площі сівби збільшилися на 5% до 43,32 млн га, проте врожайність зменшилася на 0,4% внаслідок повені в районі річки Хуан-Хуай-Хай.

«Грудневі ф'ючерси на американську кукурудзу в Чикаго з початку тижня залишаються на рівні $230 за т, і підштовхнути їх догори не змогли навіть дані про збільшення продажів до Мексики та обсягів виробництва етанолу», — прокоментували в GrainTrade.

Вчора міністерство сільського господарства США оприлюднило оголошення про продаж до Мексики 1,84 млн т кукурудзи, з яких 1,09 млн т з поставкою у 2021/22 МР та 754 тис. т — у 2022/23 МР.

За даними асоціації ЕІА, за тиждень виробництво етанолу в США виросло на 55 тис. барелів/добу до 1,09 млн барелів/добу, що є найвищим з 29 жовтня рівнем. Водночас запаси етанолу виросли на 163 тис. барелів до 20,464 млн барелів.

Відмічається, що низький попит на кукурудзу з боку Китаю тисне на ціни американської кукурудзи, яка на китайському ринку є основним конкурентом української кукурудзи.

На думку експертів, додатково на ринок тиснуть активні продажі кукурудзи з Бразилії, яка, попри різке скорочення виробництва, в листопаді збільшила у порівнянні з жовтнем експорт кукурудзи на 54% до 2,89 млн т, що все одно поступається 4,94 млн т листопада 2020 р.

Проте, за оцінками агенції Anec, на тлі високих світових цін та прогнозів нарощування виробництва Бразилія у грудні збільшить експорт кукурудзи до 3,47 млн т у порівнянні з 3,82 млн т у грудні 2020 р.

Нагадаємо, що ціни на українську пшеницю знизились під тиском просідання цін на міжнародних ринках.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus