В Україні з 1 січня 2022 року змінюється алгоритм отримання ліцензії на зберігання пального

З 1 січня 2022 р. для суб’єктів господарювання всіх форм власності буде змінено алгоритм отримання ліцензії на зберігання пального.

Про це повідомила пресслужба ТОВ «УКРАВТОНОМГАЗ».

Повідомляється, що придбання, поставка та зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання всіх форм власності тільки за наявності ліцензії на зберігання пального для власних потреб.

«Нагадуємо, з 8 вересня ДПС змінила алгоритм приймання та обробки акцизних накладних. Постачальники пального проходять автоматичну перевірку ДПС при здійсненні фінансових операцій з реалізації пального», — повідомляє пресслужба ТОВ «УКРАВТОНОМГАЗ».

Так, були внесені контрольні заходи щодо реєстрації акцизних накладних, зокрема:

  1. перевіряється особа, що реалізує пальне, на наявність ліцензії;
  2. перевіряється доступний обсяг зареєстрованих резервуарів для отримання пального на акцизному складі, на який відвантажується пальне;
  3. перевіряється допустимий обсяг ТЗ для перевезення пального;
  4. перевіряється отримувач пального – суб’єкт господарювання — не платник акцизного податку, на наявність ліцензії на зберігання пального.

Також повідомляється, що ліцензії на зберігання пального отримуються на кожне місце зберігання пального. Ліцензії на право зберігання пального видаються за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п’ять років.

Тимчасово, до 1 січня 2022 року, суб’єкти господарювання можуть отримувати ліцензію необхідних для здійснення відповідної діяльності, за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такі об’єкти нерухомого майна. Документ має бути виданий у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року, повідомляє ТОВ «УКРАВТОНОМГАЗ».

Читати по темі: Газова криза як мотивація? Про позитивні моменти енергетичного колапсу

Тобто для отримання ліцензії на зберігання пального після 1 січня 2022 року суб’єкту господарювання потрібно буде надати разом з заявою повний перелік документів:

  1. документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;
  2. акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;
  3. дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Повідомляється, що для підприємств, що планують у 2022 році реалізувати проекти автономного газопостачання пропан-бутану рекомендується отримати ліцензію по спрощеній системі до 30 грудня 2021 року. 

Нагадаємо, Міжнародна виставка сільгосптехніки AGRITECHNICA переноситься на 2023 рік у зв'язку з погіршенням ситуації з пандемією та чинним офіційним регламентом умови для проведення провідної виставки. Наступна AGRITECHNICA пройде з 12 по 18 листопада 2023 р. в Ганновері (Німеччина).

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus