ВРУ зареєструвала доопрацьований законопроект про підтримку української молочної галузі

Верховна Рада зареєструвала доопрацьований законопроєкт №5297 «Про державну підтримку сільського господарства України» щодо стимулювання виробництва молока, який має захистити українського фермера та малі господарства. 

Про це повідомив член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський на сторінці у Facebook.

На його думку, держава має підтримати українських молочників, бо ця галузь являється вагомою ланкою в економіці країни. Однак сьогодні замість розвитку, з року в рік ми спостерігаємо занепад.

Нардеп підкреслив, що поголів‘я ВРХ в малих господарствах постійно скорочується, відтак знижується показник виробництва молочної продукції. І це в той час, коли в Україні є чималий попит, який через політику держпідтримки з боку ЄС заповнюється імпортом.

«Держава має негайно втрутитися у цю ситуацію і допомогти аграріям: виділити субсидії та позики, ухвалити необхідні програми для підтримки і розвитку сектору, як це роблять у світі. Треба переймати позитивний досвід і терміново впроваджувати зміни для покращення ситуації, якщо хочемо зберегти українське молочарство», — підсумував Іван Чайківський.

Він акцентував, що замість 5,8 млрд грн, як пропонувала партія «За майбутнє», аграрний сектор на 2021 рік отримав лише 4,4 млрд. 

Так законопроєктом пропонується:

  • визначити розмір та виділити для виробників окремий вид дотацій на кожну тонну молока;
  • обмежити верхню межу надою, в рамках якої надається дотація. Це допоможе мінімізувати «накручування» продуктивності.

Видання AgroPolit.com пише, що ініціатори законопроєкту зазначають, що отримані кошти тваринники витрачатимуть на придбання сучасного обладнання і якісних кормів, що дасть змогу покращити санітарно-гігієнічні умови утримання худоби. Як результат — фермери вироблятимуть молоко вищої якості та стануть більш конкурентоспроможними на світових ринках.

Нагадаємо, що в молочній галузі в Україні в останні роки суттєво знизились обсяги експорту молокопродуктів. Якщо у 2018 році обсяг експорту у перерахунку на молоко перевищував 800 тис. т, то у 2021 році він очікується на рівні лише 350 тис. т. Тобто цей показник складе лише 44% відповідного показника 2018 року, 62% — показника 2019 року та 92% минулорічного обсягу експорту молокопродуктів у перерахунку на молоко.

Виконано за допомогоюDisqus