На Львівщині будують новий завод із переробки фруктово-ягідної продукції за 22,5 млн грн

У м. Мостиська Львівської області будують сучасний агропарк «ФрутБанк» з переробки фруктово-ягідної продукції.

Про це розповів директор комунального підприємства «ФрутБанк» Павло Дигдало, пише Tvoemisto.tv.

За його словами, будівництво розпочали у вересні 2021 р., а вже наступного року тут планують запустити виробництво. 

«Наразі триває будівництво заводу у Мостиськах з переробки плодово-ягідної продукції. Це буде три лінії. Зокрема, перша — виробництво джемів та варення, друга — миття, чищення і запакування овочів, наприклад, борщового набору, і третя лінія — це сушка та виробництво будь-яких чипсів, для цього якраз закупляємо спеціальну інфрачервону сушку, яка витягає вологу з будь-якого продукту», — прокоментував він.

Зазначається, що інноваційний завод будують у межах проєкту секторальної підтримки. Загальний бюджет проєкту — 22,5 млн грн, зокрема, це кошти з місцевих бюджетів (Мостиська та Судововишнянська міські ради), обласного бюджету (5,1 млн грн) та держбюджету (підтримка від ЄС).

Зі слів Павла Дигдала, таке підприємство реалізують для того, щоб створити додану вартість на фермерську продукцію на Львівщині. Так фермери зможуть продавати не тільки сирі продукти, а у готовому до споживання вигляді.

«Це буде перший завод на Львівщині, створений завдяки проєкту секторальної підтримки, і також перше комунальне підприємство такого типу, а не приватна власність когось із фермерів. У нас фермери зможуть здавати продукти на переробку, або віддавати заводу свій продукт, щоб виготовляти джеми, варення, сушку, чипси тощо», — додає керівник «ФрутБанку».

Зазначається, що на виробництві планують створити від 20 робочих місць.

Нагадаємо, що список країн, які імпортують українські овочі та фрукти, стає більшим. Відтак лохину, яблука та картоплю експортуватимуть на нові напрямки, серед яких — Ізраїль, Китай, Єгипет, Туреччина та ОАЕ.

Виконано за допомогоюDisqus