Росія хоче встановити квоту на експорт пшениці в районі 8 млн т у 2022 р. — Reuters

Російські відомства запропонували встановити квоту на експорт зерна з РФ у 2022 р. у розмірі 11 млн т, зокрема 8 млн т пшениці.

Про це пише Refinitiv Agriculture у Telegram із посиланням на Міністерство сільського господарства Росії.

Передбачається, що, як і цього року, квота діятиме з 15 лютого до 30 червня 2022 року.

Підкомісія з митно-тарифного та нетарифного регулювання у п'ятницю ухвалила рішення про застосування тарифної квоти на вивіз пшениці та меслина, ячменю, жита та кукурудзи на щорічній основі.

Зазначається, що механізм і терміни застосування квоти будуть аналогічні тим, що діяли в 2021 р. Поза квотою діятиме ставка у розмірі 50%, але не менше €100 за 1 т. Усередині квоти застосовуватиметься «плаваюче» мито, що залежить від динаміки світових цін на цю продукцію.

Згідно з повідомленням, розмір квоти був знижений у процесі обговорення відомствами з пропонованих орієнтирів — 14 млн т зерна, у тому числі 9 млн т пшениці.

«Обсяги квоти розраховані для збереження необхідного рівня запасів зернових культур до Росії», — йдеться у повідомленні.

Експорт зерна з 15 лютого до 30 червня 2021 року обмежувався 17,5 млн т, окремої квоти на пшеницю не було. У рамках квоти вивезення пшениці спочатку обкладалося вивізним митом у розмірі €25 за т, з березня воно було підвищено до €50 за т, а з початку червня почало діяти так зване «плаваюче» мито, яке розраховується щотижня залежно від світових цін.

Зазначається, що в даний час вивізне мито на пшеницю становить 70% від різниці між індикативною ціною та $200.

«Заходи спрямовані на забезпечення продовольчої безпеки РФ, а також обмеження зростання внутрішніх цін на основні зернові культури, який може призвести до збільшення собівартості та споживчих цін на кінцеву продукцію борошномельної, круп'яної, хлібопекарської та м'ясо-молочної галузей у Росії та країнах ЄАЕС», — йдеться у повідомленні Мінекономіки.

Нагадаємо, що 16 грудня гривневі ціни попиту CPT-порт у глибоководних портах України зменшились на 550 грн за т 2 класу та 500 грн за т 3 класу у порівнянні з минулою п’ятницею, у доларовому еквіваленті зниження відбулось на $9 за т на фоні низького попиту.

Виконано за допомогоюDisqus