«Вуглецеві кредити» можуть стати додатковим джерелом доходу для аграрія — думка

Вітчизняні аграрії поки що стримані в залучені вуглецевих кредитів та сертифікатів. Насамперед вони хочуть дізнатися як нові технології вплинуть на врожайність, як позначатимуться на кінцевому результаті.

Про це йдеться в матеріалі «Як заробити до 500 доларів з гектара на вуглецевих кредитах» на Kurkul.com.

Повідомляється, що «вуглецевий кредит», як сертифікат на підтвердження того, що уряд країни або компанія заплатили за видалення з навколишнього середовища певної кількості вуглекислого газу. Нині власник такого сертифіката має право на викид однієї метричних т CO2 або ж еквівалентної кількості іншого парникового газу. При цьому даний сертифікат можна продавати на міжнародному ринку за його поточною ціною.

«Виробникам пропонується не менше 75% від ціни продажу кожного кредиту, не менше $15 за кожен проданий підтверджений вуглецевий кредит. На думку аналітиків, очікується зростання ціни на сертифікати», — йдеться у матеріалі.

Голова комітету Сталого розвитку та Європейського зеленого курсу UBTA Дмитро Васильєв,  акцентував на урядовому рішенні в рамках оновленого у 2021 році Національно визначеного внеску (НВВ2), згідно з яким Україна до 2030 року має зменшити викиди парникових газів на 28% у порівнянні з 1990 р.

«Цим документом дана оціночна потреба в інвестиціях для декарбонізації («зеленого» переходу) галузей економіки на рівні €102 млрд до 2030 р. й значна частка цих інвестицій має бути виділена для агросектору» — каже експерт.

Повідомляється, що українські аграрії досить стримані в залучені таких кредитів. Насамперед вони хочуть дізнатися як нові технології вплинуть на врожайність, як позначатимуться на кінцевому результаті. А також треба буде визначити, хто конкретно купуватиме квоти, як здійснюватиметься контроль тощо.

«Наскільки ефективним буде розвиток вуглецевих кредитів в Україні — покаже тільки досвід. Потенціал регенеративного землеробства в країні з такою кількістю землі сільськогосподарського призначення переоцінити складно. Проте ініціативи з вуглецевого сільського господарства та схема сертифікації теоретично можуть стати і додатковим джерелом доходу для фермерів, й адміністративно-фінансовим тягарем», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що сьогодні в Україні американська компанія Indigo Agriculture спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) вивчає фермерські господарства країни. Своїм завданням компанія називає введення інноваційних методів обробки ґрунту з метою підвищення стійкості та більш прибуткового виробництва. Згідно з баченням компанії, це лише деякі кроки, які фермери можуть зробити, щоб повернути вуглець у ґрунт і почати накопичувати кредити з метою їх продажу в майбутньому великим корпораціям.

«П'ятирічні контракти та індивідуальна агрономічна підтримка допоможуть вам отримати максимальну віддачу від вуглецевого землеробства в довгостроковій перспективі, як внаслідок доходу від вуглецевих кредитів, так і шляхом поліпшення здоров'я ґрунту», — заявляють Indigo.

У компанії обіцяють, що в рамках проєкту «Розвиток кліматоорієнтованого сільського господарства в Україні» витрати покриються на перевірку кредитоспроможності, відбір проб ґрунту, а також консультації досвідчених фахівців.

Нагадаємо, Україна експортувала соняшникової олії більше, ніж на $6 млрд за минулий рік. Україна за 2021 р. експортувала олійно-жирову продукцію на $8,56 млрд (зростання проти 2020 р. на 19,6%), що складає 12,6% від обсягів загального експорту товарів з України та 30,9% від експорту сільгосппродукції та продовольчих товарів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus