Ціни на кукурудзу в Україні підтримуються попитом з боку Китаю

Ціни на кукурудзу в Україні підтримуються попитом з боку Китаю, який здебільшого розрахований на постачання у березні-квітні.

Про це повідомляють аналітики Agritel.

Зазначається, що у Росії зберігається невизначеність за експортними квотами, оскільки експортні мита досягли рекордного рівня $94 за т за період із 22 по 28 грудня. Очікується, що експортна квота становитиме 11 млн т зернових, включаючи 8 млн т пшениці, на період із 15 лютого по 30 червня 2022 р.

У Agritel наголосили, що у п'ятницю європейські ринки консолідувалися після різкого зниження цін, що спостерігалося протягом тижня.

«Цей спад здебільшого пов'язаний із закриттям позицій наприкінці року. Пшениця з Франції конкурентоспроможна на міжнародній арені, про що свідчать закупівлі, зроблені минулого тижня Китаєм як для фуражної пшениці, так і для фуражного ячменю. Це компенсує відсутність алжирських закупівель на тлі напружених стосунків із Францією», — йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, на міжнародному ринку США продали 132 тис. т соєвих бобів у Китай. Крім того, в Австралії Abares переглянув у бік підвищення оцінку виробництва пшениці на заході країни до 11,7 млн ​​т з 11,5 млн т, внаслідок чого загальне виробництво країни становитиме 34,4 млн т.

Зазначається, що в Аргентині біржа Буенос-Айреса переглянула у бік підвищення оцінку виробництва кукурудзи до 57 млн ​​т та пшениці до 21 млн т з 52,5 млн т та 17 млн ​​т відповідно минулого року.

«Ціни на ріпак для лютневих поставок досягають нових максимумів, незважаючи на зниження нафти та розширення варіанта Omicron. Ціни на олію на ринку Європи сьогодні вранці втрачають позиції. Як і пальмове, на тлі зростання побоювань щодо обмежень на здоров'я в багатьох країнах», — прокоментували аналітики.

У Agritel розповіли, що ціни на соєві боби у п'ятницю в США виросли на тлі побоювань, що у Південній Америці випаде мало опадів. Пшениця також відігравала втрату попередніх днів.

«Китай залишається ключовим елементом для еволюції майбутніх цін. За даними китайської митниці, імпорт кукурудзи у листопаді становив 790 тис. т, знизившись майже на -36% порівняно з минулим роком, а імпорт пшениці — 750 тіс. т, знизившись на -7,2%. Тільки імпорт ячменю зріс на +37,3% порівняно з листопадом 2020 р.», — наголосили експерти.

У Чикаго ціни на кукурудзу, згідно з повідомленням, знаходяться на найвищому рівні за останні 4 місяці.

Нагадаємо, що аналітики консалтингової агенції AgRural знизили прогноз виробництва кукурудзи в Бразилії у 2021/22 МР.

Виконано за допомогоюDisqus