Названо компанії, які отримали мільярд аграрних дотацій при купівлі вітчизняної сільгосптехніки

З 2017 року аграрні підприємства, що купують техніку і обладнання українського виробництва, отримують від держави компенсацію у 25% вартості такої продукції. Цьогоріч на компенсацію купівлі вітчизняної сільгосптехніки уряд виділив 1 млрд грн.

Про це пише «БЦ».

Повідомляється, що для застосування компенсації така техніка і обладнання повинні мати локалізацію виробництва в Україні від 40% до 60%. 

Зазначається, що на сайті Міністерства економіки розміщений перелік виробників, чию продукцію держава компенсує. В ньому вказаний асортимент сільгосптехніки та довідкові ціни на неї. Для отримання компенсації покупець має провести закупівлю через один із банків, з яким Мінагропрод підписало меморандум.

За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, програма працює в місячному режимі. Тобто 25% вартості можна повернути впродовж місяця після покупки.

«Якщо в серпні купили техніку, у вересні подали заявку на компенсацію через банк. До кінця вересня отримуєте компенсацію», — зазначив заступник міністра.

Повідомляється, що серед сільгоспвиробників, які отримали дотації, наступні підприємства:

  1.  «Волиця Агро» — 16,78 млн грн;
  2.  «Кролевецький комбікормовий завод» — 13,82 млн грн;
  3. «Потоки» — 10,1 млн грн;
  4. «СТОВ ім. Шевченка» — 7,43 млн грн;
  5. «СВК Фрунзе» — 7,4 млн грн;
  6. «СТОВ «Дружба-Нова» — 7,35 млн грн;
  7. «Хорс-Агро» — 6,19 млн грн;
  8. «Віт Агро Красилів» — 6,09 млн грн;
  9.  «Нива Переяславщини» — 5,86 млн грн;
  10.  «Воскобійники» — 5,42 млн грн.

Нагадаємо, Україна отримала €300 млн від Світового банку, зокрема, на підтримку аграріїв. Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила другу позику на розвиток політики відновлення економіки для України. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus