Підстав для обмежень експорту пшениці з України немає — зернотрейдери

Україна в 2021 р. отримала новий рекордний врожай за всю історію незалежності — понад 107 млн т зернових та олійних культур. Тож жодних підстав для можливого обмеження експорту пшениці немає, а такі інформаційні повідомлення є черговим витком інформаційної війни супроти нашої країни.

Про це пише пресслужба «Української зернової асоціації» (УЗА).

Зазначається, що також Україна отримала рекордний врожай пшениці в цьому році — 32,7 млн т. Крім того, Україна споживає не більше 6-7 млн т пшениці на рік, а решту вимушена експортувати.

«Україна є важливим партнером в забезпеченні продовольчої безпеки на глобальному рівні. Експорт зерна дозволяє українським аграріям продати вирощений врожай і отримати доходи, а для країни забезпечити надходження валютної виручки та податків до бюджету», — коментують в асоціації.

Будь-які обмеження експорту, на думку аналітиків, приведуть до того, що сільгоспвиробники не зможуть реалізувати вирощений врожай, не отримають доходів та зменшать посівні площі під відповідними культурами. Україна, в результаті, отримає зменшення врожаїв. Також це призведе до зниження інвестицій в зернову галузь.

«Щороку напередодні нового маркетингового року Міністерство аграрної політики та продовольства України та учасники зернового ринку узгоджують граничні обсяги експорту пшениці, підписуючи відповідний меморандум. Відповідно до додатку до меморандуму у 2021/2022 МР планується експорт пшениці на рівні 25,3 млн т», — акцентують трейдери.

Станом на 1 грудня 2021 року, Україна експортувала 14,5 млн т пшениці. Учасники ринку і надалі планують дотримуватись узгоджених дій, забезпечуючи продовольчу безпеку України.

«Досвід попередніх років свідчить, що темпи експорту пшениці з України знижуються з початком нового календарного року, оскільки кон’юнктура світових ринків знижує конкурентоздатність вітчизняної пшениці. Окрім того, традиційно, експортери переорієнтовуються на експорт кукурудзи», — говоориться в повідомленні.

Так, в період з січня до липня 2021 р., Україна експортувала близько 4 млн т пшениці, що є характерним для цього періоду. При цьому, минулого сезону, Україна навіть не досягнула граничного обсягу експорту пшениці в 17,5 млн т і він склав всього 16,6 млн т при виробництві 25,3 млн т.

В цьому році врожай пшениці більший за минулорічний на 7-8 млн т. На думку експертів, з огляду на фізичні обмеження інфраструктури логістики та рекордний врожай кукурудзи, який сягнув 40 млн т, вітчизняним аграріям буде вкрай важко виконати погоджений граничний обсяг експорту пшениці 25,3 млн т. Таким чином, рекордний врожай пшениці гарантує продовольчу безпеку країни, оскільки Україна споживає не більше 20% вирощеної в цьому році пшениці.

«УЗА разом з Мінагропродом тримає руку на пульсі експорту зерна та щомісяця аналізує темпи торгівлі. УЗА вкотре отримала підтвердження Мінагрополітики України, що жодних ризиків продовольчої безпеки України немає, а обмеження експорту зерна не плануються», — підсумували експерти.

Нагадаємо, що Україна розгляне можливість обмеження експорту борошномельної пшениці у першій половині 2022 року. Очікується, що чиновники ухвалять рішення з цього питання у середині січня.

Виконано за допомогоюDisqus