Огляд цін на добрива. Чи знизяться прайси після падіння цін на газ в Європі?

На фоні новини про значне падіння цін на газ в багатьох склалося враження, що той же процес повинен відбутися на ринку добрив. Наразі цього не відбувається.

Таку думку висловив директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива» (UMF) Сергій Рубан в щотижневому огляді ринку добрив для Latifundist.com.

Читати за темою: Сергій Борисов: Не варто очікувати зниження цін на агрохімію навесні

За його словами, головною причиною є те, що ринок SPOT не має моментального впливу на ціни для промисловості.

«Тренд на зниження ціни як тренд на зростання треба розглядати в комплексі. Фактично, навіть після суттєвої корекції, ціна на газ в Європі 27 грудня є вищою ніж місяцем раніше — 27 листопада. Обмеження імпорту російського газу і потенційне зростання попиту на газ через низькі температури, продовжують дестабілізувати ситуацію на європейському ринку газу», — наголосив він.

Європейський спотовий індекс газу

Експерт наголосив, що через це в регіоні не спостерігається зміни ціни на мінеральні добрива. А деякі їх види продовжують зростати. Так вартість аміаку на Чорному морі знову зросла на $50 за т.

Сергій Рубан акцентував, що перед новорічними святами активність українських покупців добрив зросла. За минулий тиждень агарні компанії уклали кілька контрактів на купівлю аміачної селітри у групи Ostchem за ціною 21 тис. грн за т. Згідно з інформацією учасників ринку, відвантаження товару за цими контрактами планується з 15 січня 2022 р. Однак середній рівень цін на аміачну селітру залишився в попередньому ціновому коридорі (24-27 тис. грн за т).

Максимальна/мінімальна ціна на добрива станом на 24 грудня 2021 року

За словами експерта, постачальники польської селітри оголосили про подальше зростання ціни викликане зростанням собівартості виробництва на польських підприємствах. Залишки цього товару на складах українських трейдерів скорочуються.

«Ціни на фосфатні добрива переважно стабільні, однак учасники ринку заявляють про можливий перегляду цін в бік зростання з нового року. Поточний попит на фосфатні добрива обмежений. Великі покупці моніторять ринок на предмет придбання гуртових партій амофосу», — прокоментував директор з маркетингу UMF.

Експерт наголосив, що не зважаючи на ріст цін, ринок КАС залишається активним. На перешкоді відвантаженням стають морози та прийдешні свята. Найвірогіднішим сценарієм після новорічних свят, на думку експерта, є подальше зростання цін на всі марки КАС.

«27 грудня 2021 р. національний виробник компактованих добрив «Українські Мінеральні Добрива» оголосила про зростання ціни гранульованого сульфату амонію до 19,5 тис. грн за т на умовах відвантаження з FCA м. Кривий Ріг, у зв’язку зі зростанням собівартості виробництва», — розповів Сергій Рубан.

За інформацією компанії, в другій половині грудня учасники ринку викупили більшість січневих обсягів продукції. Квота призначена для відвантаження на фермерські господарства можлива до обговорення з 10 січня 2022 р.

Нагадаємо, що Latifundist.com запустив нову рубрику — «Добрива» про цінову політику на українському ринку добрив. Цінові графіки та новини на сайті будуть відображати максимальний і мінімальний рівень цін на мінеральні добрива, які діяли на ринку України на тижні, що передує публікації.

Виконано за допомогоюDisqus