До посівної аграрії зможуть купити тільки третину міндобрив — думка

Ризиком майбутнього сільськогосподарського сезону є здорожчання та дефіцит добрив. Через дорогий газ мінеральні добрива вже підскочили на 35%. І є загроза, що аграрії будуть спроможні придбати лише 30% від необхідного обсягу добрив.

Таку думку висловила академік НААН, доктор економічних наук Ануш Балян, пише видання «Голос України».

Вона акцентувала, що на все ще й накладається деградація ґрунтів, яка вимагає термінового переведення виробництва на ґрунтозберігаючі технології з мінімальним механічним порушенням ґрунту та компостуванням.

Читати за темою: Сергій Борисов: Не варто очікувати зниження цін на агрохімію навесні

«Вже необхідно реально виходити на принцип сівозмін з 3-5 культур, практикувати покриття поля рослинними рештками, переходити на вертикальний обробіток ґрунту без перевертання скиб. Це так, до слова. І це лише один з масивів негативних факторів, бо ми наразі перебуваємо у ситуації нависання чергової хвилі епідемії коронавірусу, з усіма її економічними компонентами», — прокоментувала Ануш Балян.

За її словамми, найнегативніший сценарій означатиме, що виробникам доведеться суттєво підняти відпускні ціни, автоматично на 50-80% зросте вартість продуктів у роздріб.

«Нинішня сповільнена реакція уряду на загрозливі тенденції лише драматизує ситуацію. Крім того, зростання споживчої вартості продуктів, непідйомні ціни на енергоносії можуть спровокувати галопуючу інфляцію, яка вдарить по пересічних українцях і по держбюджету загалом. Якщо їх не вдасться загнуздати, ми точно отримаємо інфляцію у 10%. Тому фінансисти вже передбачають можливе просідання гривні до 30-32 за долар», — наголосила вона.

Нагадаємо, що через санкції проти Білорусі норвезька компанія Yara, яка спеціалізується на виробництві добрив, припинила співпрацю з «Білоруськалієм».

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus