Молочний альянс оголосив війну ринку, обваливши ціни на молочну продукцію на 10% — АВМ

Компанія «Молочний Альянс» планує обвалити ціни на молоко-сировину з 1 січня 2022 р. на 10%.

Про це пише пресслужба «Асоціації виробників молока» (АВМ) на сторінці у Facebook.

Повідомляється, що 28 грудня заводи «Золотоніський молочний комбінат», «Яготинський», «Пирятинський сирзавод» та «Баштанський сирзавод», що входять до структури «Молочного Альянсу», у своїх листах до молочних господарств, повідомили про зниження ціни на молоко-сировину з 1 січня 2022 р. на 10%.

«Цей добре спланований і домовлений ціновий демарш далекий від поняття партнерства. Розрахунок ідеальний: у період тотальних новорічних відпусток за 1-2 дні господарствам навряд чи вдасться оскаржити пропозицію чи переорієнтувати об’єми», — повідомляють в АВМ.

В асоціації зазначають, що зростання тарифів на газ та електроенергію в рази підняли собівартість виробництва молока, тоді як господарства ще не оговталися від наслідків посухи 2020 року. Більшість молочних господарств працювали із від’ємною рентабельністю — 5-6% аж до жовтня.

Зазначається, що окрім тарифів зросла вартість на:

  • мінеральні добрива у 2021 р. — на 3 рази;
  • витрати залізничної логістики — в 5 разів;
  • білкові корми підскочили — на 40-50%;
  • власновирощені корми — на 40%;
  • ветеринарні препарати — на 25%.

В АВМ додають, що молочні господарства асоціації звертаються до заводів-партнерів і найперше — підприємств «Молочного Альянсу». Вони закликають в період до стабілізації ситуації з цінами на газ реагувати на загрози швидко, але виважено, адже молочні господарства готові до діалогу і пошуку компромісу.

На своїй сторінці у Facebook співвласник компанії «Молочний альянс» Олександр Деркач заявляє, що навіть у найважчі 2013-14 роки, не потрапляли в ситуацію, яка від них залежить, і яка ставить взагалі питання про доцільність подальшої виробничої діяльності.

«Автор посту знає, хто буде купувати у господарств молочну сировину, якщо почнуть банкротувати молокопереробні заводи? І що вони будуть з нею робити?», — додає Олександр Деркач у коментарях під постом АВМ у Facebook.

Голова наглядової ради «Молочний Альянс» Сергій Вовченко у своєму пості у Facebook повідомив, що заводи групи попередили своїх партнерів про неможливість далі працювати зі збитками.

«Ситуація парадоксальна: чим більше ти переробляєш молока і випускаєш продукції, тим більше ти отримуєш збитків. За таких умов подальша робота даватиме нам десятки мільйонів збитків щомісячно. А це неприпустимо, бо далі може бути лише банкрутство. І тоді постраждають усі — від фермера до споживача», — пише Сергій Вовченко.

Він закликає господарства на період до стабілізації ситуації з цінами на газ знизити ціни на молоко-сировину. Також Сергій Вовченко просить торгівельні мережі прийняти їх економічно обґрунтовані ціни і скоротити дебіторську заборгованість до рівня договірних умов.

«Ми не ставимо ультиматумів, а лише пропонуємо спільно побороти цю кризу. Від того усі виграють на перспективу», — пише Сергій Вовченко.

Нагадаємо, здорожчання газу в ЄС може зупинити виробництво сухого молока. Адже у молочній галузі вартість газу безпосередньо впливає на собівартість виробництва, особливо сухого молока та сироватки.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus