В Україні пропонують ввести експортне мито на пшеницю — Чайківський

Додана вартість — це спосіб позбутися звання «сировинний придаток» і перейти в іншу лігу торговельних відносин України зі світом. 

Таку думку висловив секретар аграрного комітету, народний депутат Іван Чайківський у блозі «Як перевернути українську модель сировинного агровиробництва на створення доданої вартості – приклад рослинництва і тваринництва» на AgroPolit.com.

Повідомляється, що ситуація з пшеницею не проста, але потрібно шукати варіанти. Можна перейняти досвід інших країн та встановити експортне мито. Наприклад, Туреччина створила собі так звану зону «порто-франко».

«Туреччина розташувала млини і активно закуповує українську пшеницю на переробку і далі готове борошно продає іншим країнам. Як бути нам? Можна розглянути варіант запровадження експортного мита, наприклад, в розмірі $30 на тонну, і з них умовно $25 віддавати для підтримки експортерам борошна», — зазначає Іван Чайківський.

Він каже, що не варто встановлювати всі $30, бо в процесі переробки є відходи. Відтак з 1 т отримаємо менше кінцевого продукту. Тобто йдеться про експортне дотування виробників доданої вартості.

Нагадаємо, високі ціни на рослинну олію можуть ще більше прискорити інфляцію. Несприятлива погода для світових виробників олійних культур підштовхує ціни на ріпак і канолу до нових рекордів та посилює занепокоєння з приводу продовольчої інфляції.

Виконано за допомогоюDisqus