Напруженість між США та Китаєм може змінити світову модель експорту — аналітики

Відновлення США після урагану «Іда», поновлення експорту американської зернової та геополітична напруженість з Китаєм може призвести до зміни моделей закупівель у світі.

Про це пише feednavigator.com.

Аналітики у нещодавно опублікованому звіті американської організації CoBank повідомляють, що протягом зими Бразилія та Аргентина змінять напрям реалізації агропродукції. Вони ймовірно, посилять експорт кукурудзи та сої до Китаю.

«Ми також побоюємося впливу нинішньої геополітичної напруженості між США та Китаєм на торгівлю, у питаннях незалежності Тайваню тощо», — йдеться у повідомленні аналітиків.

Зазначається, що через ураган «Іда», який завдав чималих збитків в країні у 2021 році, поставки кукурудзи, сої та пшениці зі США до Китаю скоротилися на третину порівняно. Відтак, до середини грудня 2021 року обсяги експорту американської кукурудзи, сої та пшениці до Китаю склав 20,4 млн т, що на 33% менше, ніж у попередньому році.

«Зменшення закупівель з Китаю, було частково компенсовано зростанням експорту зерна США на інші ринки. Експорт трьох основних зернових зріс на 24% до Мексики на 36% та на 6% до Японії», — зазначили аналітики CoBank.

За їхніми словами, нинішня напруженість між країнами, може спонукати Китай купувати більше зерна з альтернативних джерел. Наприклад упродовж 2022 року, а можливо й довше, китайські трейдери можуть збільшити закупівлі України та Росії.

Нагадаємо, кукурудза та пшениця продовжують знижуватись в ціні під тиском міжнародних ринків. На українському ринку ціни на кукурудзу продовжили ослаблення без підтримки з боку Чикаго та при помірному лайнапі.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus