Казахстанські трейдери підсумували, як вплинуло на ринок мито на пшеницю

У Казахстані вжили заходів щодо регулювання експорту зерна після обговорень між державою та галузевими спілками, щоб забезпечити доходи зерновиробникам.

Про це пише Зерновий союз Казахстану.

Повідомляється, що в Казахстані, за даними Бюро національної статистики, у листопаді 2021 року інфляція становила 0,7% (у листопаді 2020 року — 0,9%). Річна інфляція у 2021 році трималася на рівні 8,7% (2020 року — 7,5%). Ціни на продовольчі товари у річному вираженні підвищилися на 10,9%.

Читати по темі: Казахстан та Україна. Порівняння АПК країн

Зазначається, що в Казахстані заходи щодо регулювання експорту зерна вживалися не на пряму для зниження продовольчої інфляції як, наприклад в сусідній Росії, а більше для недопущення зниження доходів виробників зернових.

«Відмова казахстанського уряду від жорстких заходів регулювання експорту (запровадження заборони та мит) дозволила утримати неконтрольоване зростання продовольчої інфляції. З іншого боку ці заходи були націлені на отримання доходу виробникам та переробникам зерна», — йдеться у повідомленні.

Додається, що у Росії аналогічні кроки щодо обмеження експорту зерна та олії не призвели до зниження продовольчої інфляції, але при цьому суттєво позначилися на доходах виробників зерна. Відтак, загальна інфляція за 2021 рік у Росії склала 8,39% проти 4,9% у 2020 році, а продовольчі товари подорожчали на 1,36% у грудні 2021 року.

Нагадаємо, в Україні пропонують ввести експортне мито на пшеницю. Пропонується перейняти досвід інших країн та встановити експортне мито як, наприклад, це зробила Туреччина.

Виконано за допомогоюDisqus