Ціни на мінеральні добрива в світі перейшли до знижувальної тенденції

Ціни на мінеральні добрива в світі перейшли до зниження після того, як досягли піку у листопаді-грудні 2021 року. Однак, вони все ще набагато вищі за рівень початку 2021 року.

Про це пише видання ElDala.

Як зазначив директор аграрного аналітичного центру «СовЕкон» Андрій Сизов, причин для розвороту є кілька. Головна, звичайно, це зниження цін на газ у Європі, які також досягли піку у листопаді, і з того часу знизилися наполовину.

Читати за темою: Роман Кравець: Не відкладайте закупівлю добрив у «довгий ящик»

На думку експерта, це дозволило європейським виробникам аміаку відновити обсяги. Зокрема, про це повідомила норвезька компанія Yara, найбільший у Європі виробник мінеральних добрив. У вересні-листопаді 2021 р. Yara знижувала обсяг виробництва аміаку на 30% через семиразовий стрибок цін на природний газ.

«Думаю, що зниження цін на мінеральні добрива ще може продовжитися. Газ знизився в ціні, заводи запускаються. Крім того, фермери в Північній півкулі частково вже покрили свої потреби і поки що можуть почекати. На тлі цього у США зараз на фізичному ринку йде формальний обвал цін», — наголосив Андрій Сизов.

Зазначається, що при цьому виробники аміаку не виключають ймовірності повторного скорочення виробництва у випадку, якщо ціни на газ знову зростуть до того рівня, коли вартість добрив не покриватиме витрат виробників сировини.

Нагадаємо, що вплив газового ринку на оперативні ціни добрив — переоцінений. В той же час є фактор, який здійснює прямий вплив на українські ціни добрив. Це девальвація гривні. Вона прямо впливає як на ціни імпортованих добрив, так і на ціну сировини для українських хіміків.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus