Україна не втратить лідерство із виробництва та експорту соняшникової олії — Капшук

Через рекордний урожай насіння соняшнику Україна не має змінити позиції на світовому ринку, а непередбачуваного зростання цін на ринку вже не буде.

Таку дуку висловив генеральний директор «Асоціації Укроліяпром» Степан Капшук в матеріалі «АПК-Інформ».

За його словами, у 2021 році провальним могло стати рішення про запровадження квотування та ліцензування експорту соняшникової олії. Проте, альтернативою до розв'язання цього питання стала пропозиція Мінекономіки щодо підписання меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України і асоціацією «Укроліяпром».

Повідомляється, що у 2022 році Україна залишить за собою лідируючі позиції на світовому ринку. Урожай 2021 року забезпечить можливість нарощувати виробництво та експортний потенціал продукції з високою доданою вартістю. При цьому забезпечуючи постачання на внутрішній ринок до торговельної мережі.

«За будь-яких обставин у 2022 році Україна залишиться світовим лідером із виробництва та експорту олії соняшникової. Попри скорочення експорту соняшникової олії за минулий рік, валютна виручка зросла на 20%», — додає Степан Капшук.

За його словами, хотілося, щоб у 2022 році питання скасування експортного мита насіння соняшнику не ставилося у будь-якому вигляді. Тому що це може мати непередбачувані наслідки для галузі.

Зазначається, що  розв'язання проблем із логістикою, а саме забезпечення цистернами, зерновозами, тягою, забезпечення своєчасної доставки до портів, збереження вантажів, непомірно високі тарифи на перевезення вантажів, стане пріорітетними напрямами у 2022 році.

Степан Капшук зазначає, що 2022 рік буде непростим для всіх, попри рекордний урожай насіння соняшнику в Україні. Окрім цього потрібно орієнтуватися на зовнішні та внутрішні особливості. Особливо це стосується цінової ситуації, яка посилюється енергетичною кризою.

«Можна сказати, що ситуація невизначена, але я вважаю, що такого непередбачуваного зростання цін, як минулого МР, вже не буде» — каже експерт.

Нагадаємо, аналітики прогнозують, що соняшник залишиться лідером, але через вартість міндобрив можуть збільшитися посіви сої. У цьому році очікується певна переорієнтація на інші олійні культури. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus