Польща знизила ПДВ на газ, добрива та продукти харчування

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив про зниження цін на паливо, газ, продукти харчування та добрива.

Про це пише Polskie Radio.

За словами міністра, це буде радикальне зниження цін. Поляки зможуть побачити на заправках нижчі ціни на паливо.

«Я сподіваюся, що це станеться вже через три, максимум чотири тижні. За нашими розрахунками, ціна за літр палива знизиться на 13-15 євроцентів. Витрати польська влада бере на себе», — заявив глава уряду.

Матеуш Моравецький також повідомив, що уряд ухвалив рішення щодо зниження ставки ПДВ на продукти харчування до 0%. Це стосується продуктів, які зараз покриваються ставкою 5%, а це більшість продуктів харчування. Як сказав прем'єр, згідно з урядовими розрахунками, після зниження ставки ПДВ у гаманці кожного поляка має залишатися на 45 злотих більше, а це трохи менше ніж 1 євро.

«Я також закликаю всіх підприємців, які продають продукти харчування, зробити відповідне зменшення ціни на продукти на 5 злотих, це понад 1 євро. Ми знижуємо найнижчу допустиму ставку ПДВ в ЄС до нуля. Це призведе до того, що з 1 лютого знизяться ціни на всі продукти», — сказав глава уряду.

Зазначається, що прем'єр-міністр заявив, що з 1 лютого ставка ПДВ на добрива також становитиме 0%.

Повідомляється, що уряд знизив ставку ПДВ на природний газ з 23 до 8%, знизив ставки ПДВ на електроенергію з 23 до 5%, а також — ставку ПДВ на опалення з 23 до 8%.

Нагадуємо, якщо тенденція зростання цін продовжиться, Україна може звернутися до сценарію запровадження «продуктових чеків». Можливий розвиток подій, коли часткове адміністративне регулювання, адресні субсидії найбіднішим будуть введені, поки інфляція не продовжить зростати.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus