В Україні припинили дію деякі зернові стандарти ГОСТ

З початку січня 2022 року в Україні припинили свою дію нормативні документи — стандартів групи ГОСТ у сфері зерна та зернопродуктів.

Про це пише пресслужба «Європейської Бізнес Асоціації».

Зазначається, що таке рішення було затверджено відповідними наказами ДП «УкрНДНЦ». Відтак, дія скасованих стандартів була припинена від 9 грудня 2014 р. на території України на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України. Проте, все ж згідно з наказами ДП «УкрНДНЦ» дію деяких стандартів було поновлено до 1 січня 2022 р., аби ринок мав стандарти для роботи.

«В той же час, наразі серед діючих в Україні державних стандартів, гармонізованих з міжнародними стандартами та стандартами ЄС, відсутні будь-які методики, які можна застосувати на заміну зазначених стандартів групи ГОСТ», — говориться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, підприємства, які здійснюють зберігання зерна, повинні знати та погодити з власниками зерна, за якими нормативними документами будуть визначатися показники якості зерна при його прийманні, зберіганні та відвантаженні, а також для розрахунків за зернову продукцію, починаючи з 1 січня 2022 року (пшениці, ячменю, кукурудзи, сорго та інші). Однак, наразі, на жаль, таких офіційних стандартів не лишилось.

Нагадаємо, що на сьогодні вже активно торгується новий врожай, а ось ситуація із старим — протилежна. В умовах стрімкої девальвації гривні виробники надають перевагу реалізації залишків врожаю 2021 р. переважно під конкретні потреби у грошах.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus