Ціни на Чорноморську кукурудзу зміцнюються — попит на зернову повертається

Станом на 25 січня 2022 р. ціни на кукурудзу в Миколаєві продовжили тренд кінця минулого тижня і підвищилися на $3 за т проти підсумків п'ятниці — до $282 за т FOB.

Про це заявили аналітики Atria Brokers, повідомляє канал Refinitiv Agriculture в Telegram.

Зазначається, що підвищувальні сигнали продовжували спостерігатися з боку кукурудзи на CBOT, яка черпає підтримку від пшеничного сегменту, сфокусованому на розвитку відносин між Росією та Україною.

«Попит покупців на кукурудзу після нового року починає повертатися. Експорт української кукурудзи у січні-березні обіцяє побити рекордні показники 2018/19 та 2019/20 МР. Наприкінці минулого тижня стало відомо про продаж російської кукурудзи на рівні $284 за т CIF Мармара. Вказана низька ціна була скоріше винятком із правила, проте вона стала точкою відліку ціни попиту для покупців коастерних партій Туреччини, Греції, Кіпру та Лівану на кілька днів», — прокоментували експерти.

За словами аналітиків Atria Brokers, російські експортери продовжують пропонувати кукурудзу на експорт за дуже привабливими цінами. Проте рівні пропозицій російської зернової вже вищі порівняно з минулим тижнем (окремі оператори обговорювали наявність продавця вже $292 за т CIF Мармара). Також особливість пропозицій російської кукурудзи полягає у фокусуванні на Мармарі та східному узбережжі Греції, тому що знайти флот за гарною ціною на далекі напрямки досить складно.

«Молдавська кукурудза не поспішає вступати в конкуренцію з російською і пропонується у напрямку Мармари приблизно на $7-8 за т дорожче. Українська кукурудза більше сфокусована на хенді та панамакс торгівлі», — акцентують аналітики.

Експерти Atria Brokers зазначають, що вартість пропозицій української пшениці з протеїном 11,5% і 12,5% FOB Бердянськ з постачанням у січні-лютому знизилася на $1-2 за т проти п'ятниці і склала близько $298 і $302 за т на тлі великої кількості пропозицій та все ще обмеженого попиту.

«Проте все більше імпортерів починають висловлювати стурбованість щодо напруженості відносин між Росією та Україною, що може активізувати попит у короткостроковій перспективі», — рідкреслили аналітики.

Нагадаємо, що Європейський союз дозволив постачання 77,83 тис. т української пшениці на лютий у рамках схеми тарифних імпортних квот (TRQ). До кінця 2022 р. ще 852,57 тис. т української пшениці може бути поставлено до ЄС у рамках безмитної квоти обсягом 1 млн т після того, як ЄС уже видав дозвіл на імпорт 69,6 тис. т у січні.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus