Можливі конфлікти в портах України загрожують продуктовим дефіцитом для 400 млн людей у світі

Попри різні ймовірні сценарії розвитку подій в Україні, бізнес задумується про майбутнє функціонування портів України.

Про це йдеться в матеріалі «Якщо завтра війна. Дізнались в аграріїв, портовиків і трейдерів, як готуються до можливої агресії Росії» на Latifundist.com.

Повідомляється, що аналітики Київської школи економіки розібрали для українського Forbes основні економічні та безпекові ризики для України протягом зими-весни 2022 р., де вказали, чорноморські порти України як пріоритетні цілі агресивних дій Росії.

Таку думку поділяє голова відділу аналітики зернових і олійних культур S&P Global Platts Пітер Мейер.

«Будь-який збій у портах Чорного моря може стати рушійною силою ринку в разі ескалації конфлікту», — додає він.

Зазначається, що аграрний експерт Сергій Стоянов на сторінці у Facebook навіть закликав власників аграрних терміналів об'єднати зусилля.

«В цій справі для Півдня країни я не бачу інших нормальних мотиваційних сил, ніж власників аграрно-термінального бізнесу, зацікавлених відстояти територіальну цілісність нашої Батьківщини», — зазначає він.

За словами співвласника RISOIL Шота Хаджішвілі, компанія поки не готує план «Б» для терміналів.

«Я розумію, що порти — це об'єкти критичної інфраструктури. Але як такого плану «Б» не готуємо. Якщо війна буде, треба готуватись, дати нормальну відсіч. Хоча я не дуже вірю, що до цього дійде», — каже експерт.

Він також додав, що в порівнянні з іншими країнами, Україна має більше високомотивованих громадян. Окрім цього було багато хвиль мобілізації та останнім часом почало надходити непогане озброєння.

Додається, що є представники бізнесу, які навпаки, мають запасний план у разі агресії. Акціонер ТІС Андрій Ставніцер каже, що при необхідності компанія може перетворити об'єкти інфраструктури на купу металобрухту.

«Я хотів би, щоб ми не забували, що Україна — важливий учасник глобальної системи Food security. Ми третій у світі постачальник кукурудзи, четвертий — зерна. Багато транспортувань зернових зав'язані на порти Чорного моря. Будь-які затримки, збої, скасування постачання, як і санкції, однозначно призведуть до зростання цін на продовольство в усьому світі. А ціни у 2021 році вже зросли майже на 30%», — йдеться на сторінці у Facebook Андрія Ставніцера.

Він додає, що на тлі кризи пов’язаної з пандемією, на тлі регулярних збоїв торгового ланцюжка, вторгнення в Україну та воєнні дії на Чорному морі в буквальному сенсі загрожують продуктовим дефіцитом приблизно 400 млн людей у різних країнах світу. 

Нагадаємо, названо оптимістичний прогноз для ринку пшениці внаслідок напруженості між Росією та Україною. Попри збільшення експорту, ціни на українську пшеницю знизилися майже на 3% за місяць на тлі зростання напруженості на українсько-російському кордоні. Проте аналітики не відмовляються від оптимістичніших прогнозів для української зернової.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus