Вартість української кукурудзи досягла 3-місячного максимуму

Експортні котирування на українську кукурудзу зросли до найбільшого рівня з листопада 2021 р. на тлі активізації зовнішнього попиту та необхідності покриття укладених раніше контрактів.

Про це пише Refinitiv Agriculture у Telegram.

Трейдери акцентують, що перспективи зниження врожаю кукурудзи в Південній Америці та динаміка цін на нафту та пшеницю також знаходяться у фокусі ринку.

Моніторинг Refinitiv показує, експортні котирування на українську кукурудзу зросли на $5 за тиждень до $278-284 за т FOB для постачання у лютому-березні, СРТ ціни зросли на $7 за т за тиждень до $272-277 за т для постачання у лютому.

«Ліквідність на ринку української кукурудзи помітно зросла цього тижня. Стійкий експортний попит та необхідність покриття укладених раніше контрактів, а також зростаючі ціни закупівлі мотивують фермерів продавати зерно кукурудзи. Трейдери зазначають, що обсяги продажів на внутрішньому ринку часто не відповідають попиту, що є причиною зростання цін», — говориться в повідомленні.

Зазначається, що зберігається тиск на українську валюту через геополітичні процеси в Чорноморському регіоні. Станом на 27 січня курс гривні спрямував до позначки 29 грн за долар, що є найнижчим значенням з 2018 р. створюючи додаткову підтримку для зростання цін.

Нагадаємо, що упродовж 2021 року Держпродспоживслужба отримала 154 нотифікаційних повідомлення від країн-партнерів України щодо фітосанітарних вимог зернової продукції. Найбільше нотифікаційних повідомлень про невідповідність зернових надійшло з Індонезії та Китаю щодо порушень фітосанітарних норм при перевезенні вантажів. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus