Індонезія вперше за 4 роки закупила українську кукурудзу

За 2021/22 МР Індонезія закупила десятирічні обсяги української кукурудзи, оскільки посуха в Аргентині негативно позначилася на поставках та змусила покупців шукати альтернативу.

Про це пише Argus.

Повідомляється, з 2017 р., коли Україна направила до Індонезії 25,1 тис. т кукурудзи, це перша поставка за останні чотири роки. Відтак, 24 січня з Миколаївського порту було експортовано 33 тис. т української кукурудзи до Індонезії. Для порівняння, згідно з даними Державної митної служби України у 2012 році до Індонезії було відправлено трохи понад 2 тис. т.

Зазначається, що Індонезія упродовж 2020/21 МР імпортувала кукурудзу обсягом 945 тис. т проти з 860 тис. т у 2019/20 МР. За прогнозами USDA, цей показник зросте до 1,2 млн т у 2021/22 МР.

«Індонезія зазвичай купує більшу частину кукурудзи в Аргентини, трохи менше в Бразилії та США. Обсяги експорту аргентинської зернової вже помітно скоротилися у 2020/21 МР», — йдеться в повідомленні.

Аналітики додають, що Індонезія може продовжити нарощувати обсяги української кукурудзи через труднощі з доставкою в Аргентині, низький урожай кукурудзи в Бразилії та високі ціни на кукурудзу в США. Тоді як Україна тим часом повідомляє про рекордний урожай.

«Напружені відносини між Росією та Україною можуть становити ризик експорту кукурудзи з України. Проте інтерес до української кукурудзи на фізичному ринку зростає: вчора спотовий контракт в Україні був проданий за ціною $284 за т на базисі FOB Одеса», — додають аналітики Argus.

Нагадаємо, кукурудза та пшениця подорожчали, ячмінь — стабільний. Станом на кінець січня, ціни попиту на кукурудзу СРТ-глибоководні порти у доларову еквіваленті збільшились на $1 за т проти вівторка — до $273 за т.

Виконано за допомогоюDisqus