Зернові прайси: кукурудза та пшениця подорожчали, ячмінь — стабільний

Станом на 27 січня, ціни попиту на кукурудзу СРТ-глибоководні порти у доларову еквіваленті збільшились на $1 за т проти вівторка — до $273 за т.

Таку думку висловили аналітики компанії G.R. Agro.

Зазначається, що попит зі сторони європейських імпортерів на зернову покращився. На світовій біржі CBOT укріплення долару тисне на ціни на кукурудзу. Проте, ціни на нафту в США продовжують зростати, тим самим обмежуючи падіння цін на кукурудзу.

Читати по темі: Якщо завтра війна. Дізнались в аграріїв, портовиків і трейдерів, як готуються до можливої агресії Росії

За прогнозами експертів, дощі в Аргентині послабили посуху, але їхній вплив на врожайність залишається незрозумілим.

«На 27 січня, ціни попиту на українську пшеницю 2 та 3 класу CPT глибоководні порти у доларовому еквіваленті збільшились на $2 та $3 за т проти вівторка. У гривневому еквіваленті ціни попиту на пшеницю 2 та 3 класів CPT-порт також збільшились на 50 та 100 грн відповідно, на фоні укріплення долару до 28,8 грн», — розповіли в G.R. Agro.

Згідно з даними від Reuters, на 27 січня, шість великих українських чорноморських портів (Одеський, Чорноморський, Миколаївський, Південний, Херсонський та Ольвія) відновили свою роботу. Зі сторони CBOT надходили сигнали знижувальної спрямованості на фоні укріплення курсу долару.

«Обмежений попит зі сторони імпортерів може тиснути на ціни української пшениці. Нинішній політичний контекст між Україною та Росією все ще викликає схвильованість щодо експорту з Причорномор’я на другу половину сезону», — говориться в повідомленні.

За словами аналітиків, на експортному ринку української фуражної пшениці ціни попиту CPT глибоководні порти зросли за рахунок укріплення сусідніх ринків. За прогнозами, подальше ціноутворення на зернову буде залежати від сусідніх ринків та рівня попиту.

Також зазначається, що на 27 січня, ціни попиту на ячмінь CPT глибоководні порти України залишились на рівні вівторка — $278 за т. Обмежена кількість пропозицій утримує ціни незмінними.

За прогнозами G.R. Agro, обмежена пропозиція може продовжувати надавати підтримку цінам на ринку ячменю.

Нагадаємо, що напруженість між Україною та Росією лише на рівні заголовків провокує зростання цін на пшеницю. Але полишати свій бізнес та припиняти поставки зерна ніхто не збирається. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus