Зерновий ринок: котирування на пшеницю в Чорноморському регіоні знизилися до 3-місячного мінімуму

Експортні котирування на пшеницю в Чорноморському регіоні знизилися до 3-місячного мінімуму через слабкий зовнішній попит і падіння ф'ючерсів. Зараз основні імпортери не потребують закупівлі найближчим часом. Тривоги про протистояння України та Росії ослабли.

Про це пише Refinitiv Agriculture у Telegram.

Зазначається, що ціни пропозицій на українську пшеницю з протеїном 11,5% впали до $318-320 за т FOB для постачання у березні-квітні. Експортні ціни на українську продовольчу пшеницю впали на $18 за тиждень до $290–295 за т СРТ/DAP-порт для постачання у лютому, на фуражну пшеницю — на $22 до $268-273 за т.

«Торгівля українською пшеницею залишалася млявою, багато трейдерів повідомили про закриття своїх експортних програм. З початку сезону Україна вже поставила на зовнішній ринок 17,1 млн т пшениці, що становить майже 75% із погоджених до експорту 23,5 млн т за Меморандумом між Міністерством та учасниками зернового ринку», — говориться в повідомленні.

Також зазначається, що ціни пропозицій на російську пшеницю з протеїном 12,5% ​​втратили $10 за тиждень та опустилися до $325-330 за т для постачання у березні. СРТ ціни на пшеницю в російських південних портах ослабли під тиском експортних цін FOB і рубля, що зміцнився. Попит знизився протягом тижня на 2% до 16500-16800 рублів за т без ПДВ на пшеницю з протеїном 12,5%.

Нагадаємо, що висока ціна на кукурудзу збережеться і в новому сезоні. Основними тенденціями є ріст нафти та всіх похідних, збільшення витрат на вирощування зернових та олійних культур, їх сушіння, переробку та логістику.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus