Світові ціни на кукурудзу в січні зросли на фоні побоювань у зв'язку з посухою в Аргентині та Бразилії

Середнє значення Індексу цін на зернові The Food and Agriculture Organization (FAO) у січні склало 140,6 пункту, що незначно (на 0,1%) перевищує грудневий показник і на 15,6 пункту (12,5%) вище за показник за аналогічний період минулого року.

Про це повідомляється у звіті FAO.

Зазначається, що світові ціни на пшеницю у січні знизилися на 3,1% внаслідок сезонного збільшення пропозиції за рахунок великих урожаїв в Австралії та Аргентині. Більше значного зниження цін перешкоджав незмінно високий попит, зумовлений скороченням світової пропозиції високоякісної пшениці, і навіть невизначеністю щодо експортних поставок.

Експортні ціни на кукурудзу в січні, навпаки, зросли і на 3,8% перевищили грудневий показник, головним чином під впливом побоювань у зв'язку з посухою в Південній півкулі, зокрема в Аргентині та Бразилії. Цьому також сприяла ситуація на ринку пшениці. Щодо інших фуражних зернових, то, подібно до цін на кукурудзу, у січні також зросли світові ціни на сорго, а котирування ячменю трохи знизилися.

Нагадаємо, що експортні котирування на пшеницю в Чорноморському регіоні знизилися до 3-місячного мінімуму через слабкий зовнішній попит і падіння ф'ючерсів. Зараз основні імпортери не потребують закупівлі найближчим часом. Тривоги про протистояння України та Росії ослабли.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus