Експорт сої та кукурудзи в Аргентині може призупинитись через страйк зернових інспекторів

Зернові інспектори розпочали 24-годинний страйк в Аргентині. Вони вимагають виплати премій до зарплат. Якщо співробітники продовжать бойкот — експорт сої та кукурудзи в портах може призупинитися.

Про це пише Marine Link.

За повідомленнями прес-секретар профспілки URGARA Хуана Карлоса Перальти, що в понеділок після обіду за місцевим часом профспілка проведе ще одне зібрання. На ньому страйкуючі вирішать чи продовжувати акцію.

«Ми продовжимо наші заходи, якщо у нас не буде відповіді», — акцентував Перальта.

Повідомляється, що до акції протесту доєдналися технічні працівники, які проводять дослідження зерна, яке згодом відправляється на експорт. Затримка страйку понад добу може порушити ланцюги постачання сої, кукурудзи та яловичини.

Зазначається, що страйк прямо не зачіпає портові термінали для зберігання зерна, а стосується зерносховищ та вантажоперевезення. Нині експортери зернових мають певні резерви в портах для роботи портів протягом кількох днів.

«У портах поки що все спокійно, ніякого впливу від страйку немає», — каже менеджер портово-морської палати (CAPyM) Гільєрмо Вейд.

Додається, що страйк припав на сезон низького експорту сільгосппродукції в Аргентині.

Нагадаємо, в Бразилії через чергову посуху сильно постраждає виробництво сої та першого врожаю кукурудзи в цьому сезоні. Явище Ла-Нінья призвело до значних втрат урожаю зернових та олійних культур у Бразилії та Аргентині, які є основними постачальниками у світі, у 2020-21 та 2021-22 маркетингових роках.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus