Влада Білорусі заборонила транзит добрив через литовську залізницю

Заборона введена у відповідь на рішення Вільнюса розірвати контракт із «Білоруськалієм» про транспортування добрив Литовською залізницею до порту Клайпеди.

Про це пише DW.

Зазначається, що про відповідне рішення повідомило МЗС країни. За даними відомства, це «вимушений захід», який прийняли у відповідь на «гібридну агресію щодо Білорусі, спрямовану на завдання прямої економічної шкоди добробуту білоруського народу». Рішення набуде чинності 7 лютого цього року.

«Прийнято рішення про заборону перевезень залізничним транспортом нафтопродуктів, хімічних та мінеральних добрив, перевалених на станціях «Литовських залізниці», — йдеться у повідомленні.

Читати по темі: Норвезька компанія припиняє закупівлі калію з Білорусі

Додається, що уряд Литви 12 січня ухвалив рішення згідно з яким з 1 лютого розривається контракт на перевезення білоруського калію литовськими залізницями. Кабінет міністрів підтвердив висновок комісії з вивчення угод стратегічних компаній про те, що угода між Литовськими залізницями та «Білоруськалієм» суперечить інтересам національної безпеки Литви.

«Угода з «Білоруськалієм» була підписана навесні 2018 року, термін її дії закінчувався наприкінці 2023 року. За умовами договору, через Литву до порту в Клайпеді щорічно перевозилося до 11 млн т білоруських добрив», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що транзит калійних добрив залізницею через Литву продовжувався, попри санкції, введені США проти «Білоруськалію» з 8 грудня. Це пояснюється тим, що ще до набуття чинності санкцій Білорусь перерахувала «Литовській залізниці» аванс на кілька місяців уперед.

Нагадаємо, Угода про вільну торгівлю з Туреччиною — шанс для річкових портів України. Завдяки Угоді перевалка в річкових портах може зрости на 1 млн т упродовж наступних 5 років, а перевезення судами класу «річка-море» — подвоїться.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus