Через заборону Білорусі на експорт яблука та капусти постраждають українські аграрії

Компетентні органи Білорусі з 5 лютого перестали видавати сертифікати для експорту яблука, капусти та цибулі з Білорусі, зокрема й до Росії.

Про це пише EastFruit.

Повідомляється, що керівництво Білорусі продовжує управляти ринком овочів та фруктів у «ручному режимі», що призводить до величезних втрат для його учасників, споживачів та держбюджету. При цьому представники влади стверджують, що овочів та фруктів на ринку достатньо і жодних причин для занепокоєння немає.

Додається, що це погана новина для українських садівників, адже несподіване ембарго Білорусі на імпорт фруктів та овочів з ЄС відкрило новий ринок збуту для України. Це призвело до різкого зростання попиту на українське яблуко, яке замінило на ринку Білорусі, та, ймовірно, на ринку Росії як реекспорт, польську продукцію. Відтак, після заборони на постачання яблука до Росії з Білорусі, попит на українське яблуко може дещо знизитися.

Читати по темі: Україна різко збільшила експорт яблук до Білорусі

У повідомленні йдеться, що для українських овочівників заборона вивезення капусти з Білорусі теж негативно скажеться. Адже переважно завдяки експорту української капусти до Білорусі, з наступним перепродажем її до Росії, ціни на внутрішньому ринку України були такими високими.

Експерти зазначають, що своїми діями Білорусь нічого не змінила, а ціни навряд чи знизяться.

«В абсолютній більшості випадків таке грубе втручання в ринок, як заборона на експорт, призводить до абсолютно протилежного результату у порівнянні з бажаним у довгостроковій перспективі», — каже економіст інвестиційного відділу «The Food and Agriculture Organization (FAO)» Андрій Ярмак.

Повідомляється, що коли країна виробляє більше продукції, ніж потрібно на внутрішньому ринку, то заборона на експорт справді може призвести до короткочасного обвалу цін та збитків для виробників. Проте Білорусь забезпечує навіть внутрішній ринок якісним яблуком та цибулею, а імпорт цих товарів щорічно перевищує їхній експорт. Тому заборона експорту по цибулі та яблуку в цьому випадку нічого не змінить, але завдасть шкоди торгівлі, виробникам агропродукції та знизить доходи держбюджету.

Нагадаємо, LNZ Group створює ягідний кооператив для агровиробників під брендом Tevitta. В компанії акцентували, що з самого початку ягідництво започаткували як окремий напрям. Пізніше дійшли до думки, що, маючи замкнуту систему,  адже ягідництво — може бути прибутковим бізнесом, якщо зосереджуватися не тільки на вирощуванні, а й на переробці.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus